Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze vypnout volání na tísňovou linku u dětského tabletu?

Ahoj. Chci koupit prckovi ( 4 roky), tablet na sledování pohádek, případně na hraní pexesa, nebo her jako Fruit Ninja. Chci aby to mělo alespoň 3gb ram a 8 jádro, ale jelikož je to malé dítě, spadne mu to x krát a počítám že do půl roku bude po displeji 😀. Proto nechci nějak více investovat a našel jsem tohle v akci. Když jsem mu půjčil právě pro tento účel můj telefon, samozřejmě se dostal i na plochu a volání kontaktů. To by mě netížilo, jelikož by tam nebyla SIM karta, ale volání na tísňové linky jde i bez. Jde kromě root zařízení ( jestli to vůbec tam jde vypnout ) nějak obejít, nebo vypnout funkci tísňového volání? Nějaký dětský režim? Já jednou ráno vypínal budík a omylem jsem volal na tísňovou linku, když jsem hmátnul na vypínací tlačítko a asi spustil stav nouze. To samé se může stát prckovi a to bych nerad, aby do paneláku vtrhla složka záchranářů 😀 https://m.alza.cz/umax-visionbook-10c-lte-keyboard-case-d6798650.htm?tab=reviews

Podle mě to bude skrze EU směrnice dané. Ze zařízení musí mít možnost nouzového volání na záchranné složky. Když tam nebude sim karta a dá na číselníku 112, zavolá tam. Tím tedy nechci říkat, že by to dělal, ale prostě 4 leté dítě. No a když dlouze třeba u mého telefonu podržím tlačítko vypnutí a vyjede nabídka : restart atd, tak tam je i stav nouze. Tím se začne volat na 112, ale to je to, co nechci. Chci mu do 3k koupit něco se zárukou bez možnosti volání na 112 atd. Neříkám, že by to udělal, ale co kdyby. Takže buď mu koupit bez sim, což všude je 2g ram a většinu i 4 jádro 1.3-1.6ghz nebo to risknout. Radši bych ale ten z odkazu, kde by se neporušením záruky dalo odstranit volání na IZS. 😁

Jako smazání ikony pro vytáčení hovorů je dobrý nápad. Děkuji. Pak by se dalo ještě uvažovat nad tím GSM modulem. Kdyby se přes root zařízení ( zase škoda záruky ) vypnula anténa GSM, fungovala by WiFi? Jestli nebude na jedný anténě vše 🤔. Tím, že by se odstranila ikona pro vytáčení hovoru se dostáváme k 50% vyřešeného problému. Stačí podržet na krátkou dobu tlačítko uzamykání obrazovky a vyskočí ikonka stav nouze. 😁. Vlastní zkušenost, když jsem chtěl zamáčknout budík ráno ve 2:00 a místo toho jsem dal stav nouze a vytočilo to 112 😁. Operátor se pobavil, když jsem mu to vysvětlil a u mě ranní káva nebyla potřeba. 😂