Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záruka Mironet - aktualizace systému Android

Zdravím,
nedávno jsem zakoupil u Mironetu mobil (Realme GT 2). Propadne mi právo na vrácení zboží za plnou cenu, když operační systém aktualizuji na Android 13 (Realme UI 4.0)? Původní je Android 12 (Realme UI 3.0) (jen jsem tam doinstaloval bezpečnostní aktuální záplatu).
Vše bych instaloval a astahoval z oficiálního Realme zdroje. (V nastavení v systému => aktualizace systému)
Díky za odpovědi

Ne, aktualizace systému NEMŮŽE vzít právo na vrácení/reklamaci zboží. Zařízení můžeš vrátit do 14 dnů i když jej běžně používáš, aktualizuješ, stahuješ aplikace apod. Jen, pokud ho nějak poškodíš (fyzicky) může ti být snížena kupní cena.

Čo nemusí byť za každých okolností pravda,právo na vrátenie v určitej dobe pri objednaní tovaru cez internet nezaniká používaním,ovšem nárok na vrátenie 100% ceny predpokladá,že výrobok nebude javiť žiadne známky používania,za všetko ostatné má právo predajca odpočítať čiiastku,ktorá zodpovedá miere stavu výrobku,v ktorom sa nachádza v dôsledku používania.
Zmena firmwaru,inštalácia softwaru môže spôsobiť zmenu stavu výrobku,zmena firmwaru môže spôsobiť zmenu vlastností výrobku oproti novému,nepoužitému výrobku,za ktorú už nenesie výrobca zodpovednosť,pokial tú zmenu firmwaru nepreviedol predajcov odborný servis ,alebo jeho zmluvný záručný servis a v tom môže byť za určitých okolností problém,už vznikne predajcovi určitý náklad s uvedením výrobku do pôvodného stavu,aby ho mohol použiť na ďalší predaj ako nový výrobok,a tieto náklady si môže nárokovať po tom,kto výrobok vracia späť.......
čo ak sa v zmenenom firmwari vyskytne chyba,ktorá v pôvodnom firmwari nebola a prejaví sa to ako vada,ktorá bude predmetom reklamácie a bude to vada,ktorá vznikla ako dôsledok konanie zákazníka,ktorý tovar vrátil a s ktorou de facto nemá ani predajca,ani jeho dodávatel nič spoločné ?
Proste zjednodušene,právo na vrátenie 100% nákupnej ceny vzniká vtedy,ak vrátený výrobok nejaví žiadne známky používania,to je proste základ férového jednania,chránený je aj zákazník,aj predajca...zákazník pri internetovom nákupe nemá možnosť si prezrieť reálny výrobok,len obrázok,má právo ho preto vrátiť,pokial reálny výrobok nespňuje nejaké kritétiá alebo vlastnosti,ktoré sa nedajú z obrázku vyčítať,ale lehota na vrátenie neslúži ako požičovňa tovaru na to že budem výrobok intenzívne používať a potom ho vrátim,lebo ho už nepotrebujem.....