Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optimalizacie 7zip archívu

Žiadam o radu z optimalizáciou 7zip archívu, od istého času nepoužívam k archivácií svojich dat winRar ale 7zip archív, od minulej tragédie z dátami zálohujem svoje najcennejšie data na externý disk. Pred včerom mi odišiel nový Datovy HDD aj z datami, tie som ale zálohoval na externý disk do zložky Tvorba.7zip Archív obsahuje zálohy mojich web stránok + zálohu poviedok mojich užívateľov a mňa. Už som namontoval nový HDD. Potrebujem na nový HDD rozbaliť celý archív, čítajúci 16 GB ale keď zadám rozbaliť vyskočí hláška "odhadovaný čas 16 dní 8 hodín 37 min". To je veľa! Dá sa nejako optimalizovať už vytvorený 7zip archív? Napríklad keď inštalujem počítačovú hru o veľkosti 38 GB, nainštaluje sa do 30 min na disk. Tak prečo rozbalenie archívu trvá tak dlho?

Ako som pochopil, mas novy hdd v pc, a zalohu na externom disku ktory pripajas asi cez USB. Pozri ci to nemas pripojene nahodou v pomalom USB, alebo externy hdd je ako samostatny celok, alebo skladacka hdd+case, aj case moze mat len USB2 . . .
SKusil by som to tak, ze skopirovat 7zip archiv na novy disk a az tam rozbalit. Ak je to cez rychlejsie USB, tak 16GB, navyse v jednom subore, mala by to byt zalezitost na par minut.

Tazatel ale poptává opačny směr, externí disk => interní disk. Nicméně to není až tak špatná idea, celý ten archiv zkopírovat z externího disku na interní a tam rozbalit. Ideálně ještě ho nakopírovat do tempu na systémovém disku a nechat ho rozbalovat přes interní SATA rozhraní.

presne tak.
terabajtove disky maji uz snad 10 let smesne ceny, neexistuje duvod, proc zalohy zipovat (leda kvuli stupidnimu heslovani, ale to je diagnoza pro jinou poradnu).

i kvuli rychlemu prohledavani / vykopirovani / update zaloh je nesmysl pouzivat obrovsky archiv.

lidem, kterych pravidelne odchazi pod jejich rukama jedno zelezo za druhym, by melo byt zakazano pouzivat jakekoliv archivy - je riziko, ze v pripade poskozeni se nemusi k nicemu z archivu dostat. je to stejne rizikove jako "zalohovat" na flashku.

archivy (ci uz s kompresiou alebo bez) maju vyznam, pokial su data ako vela malych suborov. Skus daco take kopirovat na HDD a porazi ta. naproti tomu jeden velky subor sa kopiruje max. rychlostou HDD/SSD.
Poskodeniu archivu predides zalohou archivu na viacerych mediach, co sa pri zalohovani ma robit z principu.