Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový herní počítač do 100k

Dobrý den chtěl bych si koupit herní stroj do 100 K ideální by bylo do 85 k tak jestli by mě mohl někdo prosím poslat nějakou dobrou sestavu, chtěl bych určitě Intel vodní chlazení SSD 2.5TB nebo víc pokud bude dobrá cena + bych chtěl poradit nějaký dobrý 144 - 240hz monitor s IPS 1 ms odezva a podporou G-sync monitor je v tom budgetu 80 - 100 k, takže když nepřekročíme 95 k budu rád. 100k je max co bych dal, kdyby to nešlo jinak.

Zkoušel jsem nějakou sestavit sám, ale nevím jestli bude k sobě pasovat tak se radši ptám tady odborníků předem děkuji za odpověd.

AiO od Gigabyte? Jako fakt? Chápu, že máš rád asi Gigabyte, podle volby dalších komponent, ale s Asetek základnou se dají sehnat lepší kousky, Arctic Freezer je asi v tuhle chvíli z cenově rozumných AiO vodníků nejlepší.

To SSDčko je vtip? Jako druhý disk na data a hry proč ne, ale do desky patří NVME disk se slušnou rychlostí.. vlastně víceméně jakýkoliv NVME bude rychlejší než jakýkoliv SATA disk.

A paměti s profilem pro AMD?? Ne, ty určitě ne, zkus najít stejný model, ale hledáš kus, který bude mít XMP, ne AMD EXPO.

Jinak v celku docela sladěný základ, jen tyhle tři kousky z toho tak nějak blbě trčej.

první sestava s qlc ssd byla hodně divná.

po opravě: dva disky ze století páry tam jsou asi omylem. ten lowcost barracuda se smr bych vyhodil.
a zase osekaný model m.2 - jen podprůměrný adata swordfish s pcie gen3, který bych chápal spíš v upgrade pc s 5 let starou deskou.
https://www.czc.cz/kingston-ssd-kc3000-m-2-2tb/331697/produkt ... bude chtít nějaký chladič.

touze osazovat intel a pak se ho pokoušet uchladit už několik let nerozumím, ale hry nehraju a nepotřebuju si poměřovat, komu se rychleji točí elektroměr.

Jako navrhnout sestavu snů s 4080 a vrazit k ní 25palcu fhd monitor...to jako fakt úlet. To obslouží i pc za 45.

Cpát do takové sestavy pevné disky. Proč? Na filmy NAS jestli je potřeba, tady, se nemusí řešit 4tacy.
Ale zdroj je zase vybraný dobře (má 12VHPWR konektor).

O víkendu budu mít čas pokud bude zájem podívám se co bych tam dal já pokud nebude někdo rychlejší. Teď tu mám notebook na opravu.
Ale je potřeba 1) vybrat si monitor - předpokládám minimálně QHD s rozměrem od 31palců. Ať víme cenu 2)tahle skříň se líbí ?