Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repasovaný notebook na kancelář s Windows

Zdar,

požádal mě kamarád, jestli bych mu nedoporučil notebook na kancelář a na Netflix plus nějaká další videa.

Měl by být 14" až 15,6", větší moc ne - přenositelnost a menší také ne - moc malé.

Známý mu doporučil firmu incomputer.cz, že se specializují na repasy a prodávají to levně.

Cena maximálně 10.000 Kč, ale kdyby to šlo levněji ....

Koukal jsem na to, a sám bych si vybral i za 5.000, co tam mají za hardwarově skvělé kousky, nakonec já mám Core2Duo se 2GB RAM a taky to stačí. :-)

Nicméně mám na tom Ubuntu a on chce Windows. No a co jsem tak koukal, tak jsou to všechno staré AMD Ax nebo Core iX-7000 procesory a starší. Tudíž za dva roky skončí Windows 10 a je ve hvězdách, jestli tam nové Windows 11 půjdou, podporované nejsou, asi proto jsou ty ceny tak zajímavé. A MS onehdá vyhrožoval, že na ty neoficiální instalace Windows 11 vlítne a bude tam lidem zobrazovat vodoznak.

Takže by mě zajímalo, co si o tom myslíte? Jestli byste do nějakého šli, případně do jakého a jestli teda ty Windows 11 řešit nebo ne?

Díky.

použitelných firem je asi víc: gigacomputer.cz, levnapc.cz, pocitarna.cz

pro window potřebuješ 4 jádra, repasy brát tak od 6.generace.
a když dnes můžou oficiálně prodávat jen s win11, ty staré generace to protřídí samo.

14", b kategorie 8.gen, 7t. https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1351860-dell-latitude-14-7490.html
15" starší 6.gen, 8t.: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1393269-dell-latitude-5580.html ... hp má nafukovací baterky, takže radši dell

podpora w10 nebo betaverze w11: tak nějak nevím co od toho čekáš. poslední zajímavá kritická zranitelnost w10 pochází snad z r.2019 - tak proč se zabývat tupými a zbytečnými automatickými aktualizacemi?

A MS onehdá vyhrožoval, že na ty neoficiální instalace Windows 11 vlítne a bude tam lidem zobrazovat vodoznak.

Možná bude, ale jak dlouho, týden maximálně než to někdo obejde, tak jako ochranu TPM chipu kdy nešly WIN 11 klasicky nainstalovat. Za cenu 10k bych ale bral minimálně nějaké 4 jádro a alespoň 8 GB RAM. Stačí hledat a najdeš.
Jestli Ti stačí ty 2 GB RAM, to se při dnešní nenažranosti prohlížečů /stránek/ hodně divím.

Mimo téma s tím mojim na 2GB RAM. Řeknu ti na Ubuntu 22.04 úplně v pohodě, navíc i Core2Duo T7250 bys řekl, že to už neni drtič výkonu, ale na web to stačí. Ale proběhla tam jedna změna, která tomu dala druhej život, chceš hádat? Řeknu rovnou: SSD WD Blue 256 GB na místo původního HDD. :-)

To věřím a byla to dobrá volba. Kdysi jsem Ubuntu zkoušel a mám ho dokonce na flešce. Je to skvělý a nenáročný systém. Navíc jde spustit i jako live systém, což je super při nějaké diagnostice PC. Zkoušel jsem i Mirandu nebo jak se to jmenovalo, ale vyhrálo prvně jmenované na celé čáře. Navíc mně přišlo, že není tak náročné na výkon procesoru a na velikost RAM. I ta plocha rozdělená v "kostce" je bezvadná. Problém byl jen v ovladačích pro TV kartu, jinak žádný.

Řeknu ti to takhle, s Ubuntu jsem skončil. Za mě je to debilní systém a tohle ten notebook to bylo poslední, kdy jsem se s tím pral. Instalovat tam něco jinýho už nebudu a počítám, že stejně do konce podpory toho 22.04 LTS nevydrží. Ale zjistil jsem, že dneska instalace Debianu je natolik uživatelsky přívětivá, že se to dá perfektně používat i na běžné stanice. Takže doporučuju, kdybych ho po letech "znovuneobjevil", tak bych na PC se zaťatýma pěstma nahodil Fedoru, která mě točí s jejich ubohou 11 měsíční podporou a neustálýma upgradama rok co rok, ale je to pořád míň práce než z Ubuntu vykopávat všechny experimentální věci, které tam ten OS po instalaci nasere, (například SNAP). Ubuntu je vhodné na flashce jako live systém na nějaké opravy, ale tím to hasne.

Ok, díky všem.

Ten Dell za tich 6.990,- jsem mu poslal, ten mi přijde zajímavý. Díky.

Kdyby ještě někdo něco našel, tak klidně písněte, nejdřív to bude objednávat v úterý, takže mu to určitě přepošlu.

To si nemyslim, náhodou tam bude chtít Office a MS Office mu tam nepoběží. Ono je něco jiného u uživatele, který si maximálně napíše nějaký ten dopis ve Writeru a něco jiného u uživatele, u kterého hrozí, že bude editovat někým jiným poslaný Excel nebo i složitější dokument.

Jako nic proti LibreOffice, není to tak dávno, co jsem musel editovat nějaký dokument s připomínkama a pokazily mi ho jak moje MS Office 2013, tak LibreOffice. Nakonec jsem si pořídil z šedé zóny MS Office 2016, abych případně něco mohl za covidu dělat z domova, když jsem zrovna jinak do práce nemusel, což se v mém případě nestávalo často, ale párkrát jsem takhle cestu do práce ušetřil.

Takže já lidem v produktivním věku, kde navíc vím, že jim linux nic neříká, což jsou všichni mimo IT zaměstnance, automaticky beru něco s Windowsama.

Anebo tohle (nelze vložit jako odkaz):

AKCE PRODLOUŽENA!

JEN 6 990 Kč – VČETNĚ OFFICE – 2 ROKY ZÁRUKA + DOCK ZDARMA

Lenovo ThinkPad T480 – LEGENDÁRNĚ KVALITNÍ A ODOLNÝ

14“ LCD FULLHD 1920x1080 - IPS
Intel Core i5 8350U - 4 JÁDROVÝ - TURBO AŽ 3.60 GHz
8 GB DDR4
256 GB SSD NVME
2x USB-C
HDMI
KVALITNÍ MATERIÁLY A VYSOKÁ ODOLNOST
HMOTNOST JEN 1,58 KG
WINDOWS 11 PRO (na vyžádání možno dodat s Windows 10 Pro)
PODSVÍCENÁ CZ KLÁVESNICE
MS OFFICE 2019 Professional Plus - https://www.tera.cz/microsoft-office-2019_d1026857.html
ZÁRUKA 24 MĚSÍCŮ*
DOKOVACÍ STANICE ZDARMA*- ThinkPad Pro Docking Station 40AH i s adaptérem 135 W (v hodnotě 1 290 Kč)
Odkaz na dokovací stanici: https://www.tera.cz/thinkpad-pro-docking-station-40ah_d1033561.html

* Zadejte slevový kód SECRET-T480OFF a získáte notebook Lenovo s MS Office 2019 Professional Plus za cenu 6 990 Kč s DPH, záruku 2 roky a dokovací stanici ZDARMA
Objednávejte zde: https://www.tera.cz/lenovo-thinkpad-t480_d1088568.html

Akce prodloužena do 30. 4. 2023.

JEN 7 990 Kč – VČETNĚ OFFICE – 2 ROKY ZÁRUKA + DOCK ZDARMA

Lenovo ThinkPad T480 – LEGENDÁRNĚ KVALITNÍ A ODOLNÝ

14“ LCD FULLHD 1920x1080 - IPS
Intel Core i5 8350U - 4 JÁDROVÝ - TURBO AŽ 3.60 GHz
16 GB DDR4
512 GB SSD NVME
2x USB-C
HDMI
KVALITNÍ MATERIÁLY A VYSOKÁ ODOLNOST
HMOTNOST JEN 1,58 KG
WINDOWS 11 PRO (na vyžádání možno dodat s Windows 10 Pro)
PODSVÍCENÁ CZ KLÁVESNICE
MS OFFICE 2019 Professional Plus - https://www.tera.cz/microsoft-office-2019_d1026857.html
ZÁRUKA 24 MĚSÍCŮ*
DOKOVACÍ STANICE ZDARMA*- ThinkPad Pro Docking Station 40AH i s adaptérem 135 W (v hodnotě 1 290 Kč)
Odkaz na dokovací stanici: https://www.tera.cz/thinkpad-pro-docking-station-40ah_d1033561.html

* Zadejte slevový kód SECRET-T480OFF a získáte notebook Lenovo s MS Office 2019 Professional Plus za cenu 7 990 Kč s DPH, záruku 2 roky a dokovací stanici ZDARMA
Objednávejte zde: https://www.tera.cz/lenovo-thinkpad-t480_d1088571.html

Akce prodloužena do 30. 4. 2023.

Lenovo T480 s i5 8350U, 16 GB DDR4, 512 GB SSD NVME s dokovací stanici s adaptérem, s MS Office 2019 Professional a zárukou 2 roky jenom za 7.990 Kč s DPH? Co víc si do kanceláře přát?

tera je jeden z nejdražších repasníků (za pražské platy holt nemůžeš chtít příčetné ceny), nikdy jsem tam neviděl zajímavé zboží.
ale ty letáky nevypadají tak hrozně, podobné ceny co jsem tu dával.
moje špatná zkušenost s nimi je z případů, kdy jsem hledal konkrátní zboží: a ti byli buď dražší, nebo vůbec něco takového nevedli.

rychle se rozhodovat nepotřebuješ: na odkliknutí objednávky a zaplacení v eshopu ti musí stačit 10 minut i s porovnáním s konkurencí, to do půlnoci dáš.
celý zítřek můžeš upalovat bosorky.

ad to tvoje "nelze vložit jako odkaz":
256gb a 8gb ram je dneska dno.
zajímavá je na tom licence normárního office (žádný trial 366) a dock. takže běžná nabídka není ničím zvláštní, ale tato víkendová akce je zajímavá.