Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se dostat přes heslo WIN10?

Ahoj všichni,
mám takový problém. Nedávno mi zemřel táta a zbyl mi po něm pc, ke kterému mi ale nestihl říci heslo. Je možné se dostat přes zaheslovaný účet i bez hesla, aniž bych přišel o data? Potřebuji se dostat přímo na uživatele.

Ahoj. Ano, jde to. Vytvoř si bootovací flešku live Linuxu, třeba UBCD, HirensBoot atd. Když to zadáš do vyhledávače, najdeš podrobný návod jak postupovat.
Ve zkratce: Jen vytvoříš bootovací flešku, nabootuješ z USB a naskočí ti tam menu a vybereš si co potřebuješ. Třeba systém a můžeš procházázet všechny soubory nebo dokonce odstranit heslo. Je tam někde soubor s příponou *.SAM pokud se nepletu a ten stačí smazat, potom bude Win bez hesla. Začal bych ale tím live Linuxem a překopíroval co potřebuješ a až potom bych se snažil odstranit heslo.
Taky můžeš dát disk do jiného PC a naklonovat ho a abys měl zálohu, kdyby se něco nepovedlo.

v normálních windows si povolíš účet administrator - třeba přes boot hirens64: v menu security - password
ve win "home" přes stejné boot cd vyresetuješ heslo toho uživatele.
nebo použiješ stejné boot cd/usb a ty data si prostě vykopíruješ pryč. disk v pc pak zformátuješ - tím ale přijdeš o přístup do jeho mailů.

Skúšal si ten návod od zivecz? Shift+F10 funguje na spustenie CMD v rámci inštalácie windows určite, to mám overené. Dosť by ma zaujímalo či ten ich postup fakt funguje čiže skús to a daj vedieť. Ak to bude fungovať tak nehovorím že som sklamaný nakoľko je to od MS ale toto je z môjho pohľadu riadny extrém. Ak stačí inštalačné médium a zopár príkazov a heslo sa takto dá obísť tak to ma poser. Majú to tak aj iné systémy macOS/iOS a android/linux?

Ak by som mal tvoj problém tak vyberiem fyzicky z počítača úložisko a jednoducho ho pripojím do iného PC a prekopírujem si data. Tie dôležité môžu byť uložené všade možne čiže treba hľadať. Ak mal v PC C/D... a ukladal všetko na Dčko tak to máš rýchle ale určite nezabudnúť na "C:\Users\názovúčtu" kde by som prešiel určite zaradom všetko a hlavne plochu. Jedna cesta je skrytá. Je to "C:\Users\názovúčtu\AppData" určite prekopírovať aj toto a obe zložky Program Files. Mám otestované v rámci iného SW(nie prehliadač) že sa dá preniesť prakticky dokonalá kópia SW do nového systému. Ak si zistíš aký prehliadač používal cez program files a potom v inom PC ten prehliadač nainštaluješ a z tej zálohy program files/appdata kompletne prepíšeš všetko do nového PC a otvoríš prehliadač tak by si mal disponovať tým istým čo tam zanechal čiže kompletná história, heslá, záložky. Nemám otestované ale fungovať by to malo. Môžeš skúsiť, rozhodne nič nepokazíš a daj vedieť či to funguje.

resetem hesla poznáš, že ti tam dítě vlezlo. což si neumím představit, že by si dítě dovolilo.
jestli to dítě jsi ty, no tak na obranu proti sourozencům.
počítač může být taky pučovací, heslo správce nastavené a uživatelé jsou obyčejní useři, třeba bez hesel.
a pak je potřeba se přihlástit jako správce a ten není - je víc důvodů, proč heslovat, i proč se k heslu dostat.