Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno reinstalace biosu

Chtel bych na zakladni desce MSI KM2M Combo (MS-6738) nahrat novy bios , s tim aktualnim mam problemy, muze napsat nekdo postup jak to udelat ( nemam floppy disk ). Dik

Zakladna doska je uplne posledny komponent ktory by ti mazal z disku nejaky subor :) Problem je najpravdepodobnejsie v tvojej instalacii Win (mas to zavirene apod, komplet nacisto preinstalovat vcetne formatovania), alebo je problem v HDD alebo kabli k HDD alebo v RAM, zdroji, apod. Mohol by byt problem samozrejme aj v zakl.doske ale pravdepodobnost je dost mala.

Já to vidím takhle:
- s BIOSEm netřeba nic dělat, ten není příčinou problému
- udělej testy paměti (Memtest, Goldmemory), spouštěné z bootovacího média. Nech běžet několik hodin, čím déle, tím lépe. Objeví-li se chyba, je vadná RAM
- pokud testy projdou, máš zahnojené, zavšivené nebo nabořené Windowsy. Mohl bys zkusit odvšivit (antivirový test a superantispyware z nouzového režimu); nepomůže-li to, blíží se čas na kompletní reinstalaci systému.