Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvodná SMS

Vazeny zakazniku prave jsme omezili Vase sluzby z duvodu plateb.Sluzby budou obnoveny po aktualizaci a následuje odkaz .Děkujeme za pochopení Vas T-Mobile.Telefonoval jsem na operátora a paní mi řekla že to je nová vlna podvodních SMS.

Nevím, co má společného nějaká aktualizace v telefonu s dluhem. To snad musíš zaplatit fakturu nebo dobít kredit a ne klikat na nějaké podivné odkazy, tím se ti asi dluh nesrovná. Ale je lepší se rovnou zeptat operátora, dobře jsi udělal.

to je dobré.
odesílací číslo jde zfalšovat, skrýt, nebo zvolit něco co člověku nic neřekne.
vyplaší příjemce a tvrdí mu, že potřebuje aktualizaci: odkaz bude buď za zkracovačem, což bude pro třetinu lidí podezřelé, ostatní se chytnou. anebo povede na divný web, ale zas 2/3 to nebudou na mobilu kontrolovat.
když se tazatel vyplaší jen málo a prostě si zkontroluje, že volá / datuje, tak nenaletěl.
kontrola u operátora je taky dobrá, víťa má plus.

jen přišel o ty podvodní zážitky, holt člověk nemůže mít všechno.