Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Projektor na terase

Ahoj, jen bych se rad zdejsich zeptal na nazor. Pordili jsme si na terasu platno a projektor. Terasa je zastresena a i kryta ze vsech stran. Myslite, ze muzu nechat projektor na terase celou sezonu od jara do podzimu? Voda se k nemu urcite nedostane, ale vlhkost se objevit muze v lete tam urcite bude i tepleji nez venku. Diky za nazor.

Jedna se konkretne o tento projektor: https://www.alza.cz/vankyo-leisure-530w-d6931628.htm

Jo, to je jasné snad všem. Já jen píšu poznatek, že s tím nemám pod střechou žádný problém ani přes zimu. To bydlíš někde v izolaci nebo co? Prostě stačí, aby to nebylo v extrému, hlavně ve vlhku, to je potom průšvih. Ty bys to asi balil do strečky a pro jistotu několikrát :-)
"Parotěsnost???" Jako vážně? To si pořiď tlakový hrnec a velmi brzo to bude korodovat.

Jasně, proto mám v pergole projektor celoročně cca už 6 let vkuse a funguje dodnes... Nejdůležitější je větrání, což je při pergolách zcela dostačující. Asi pergolu nemáš nebo máš nějaký zmetek... Možná ji máš postavenou bez základů, ale to je Tvoje věc...

Číta sa to, číta, ale v tomto prípade je iný problém - kondenzovaná vlhkosť. Terasa môže byť zakrytá, ale zmeny teploty budú oveľa väčšie, ako v nejakej miestnosti v dome. A kondenzovaná vlhkosť je ešte zákernejšia - dostane sa VŠADE, i tam, kde by sa nedostala priama vlhkosť.

Za mě ano. Jeden mám doma taky v pergole, ale obraz promítám na plátno, které vždy dám na zeď, ale to je jedno. Nikdy jsem ho z tama nebral. Myslím, že dříve odejde lampa než něco jiného, pokud to není vyloženě ve vlhku. Na zimu ho jen odpojím ze zásuvky a zakryju látkou, nikdy nebyl žádný problém. Asi by bylo lepší ho dát někam do tepla, ale na to jsem moc líný a to stál kolem 15000,-. V pergole sedíme někdy i v zimě a pořád to přenášet se mně nechce :-)
Plátno bych ale určitě schovával.
Daleko horší je, když elektroniku přeneseš z chladu do tepla, může tam hrozit kondenzace, vlastně hrozí :-)

Diky moc :) Prenaset projektor zas az takovy opruz neni, ale pokazde jej nastavovat, aby obraz licoval s platnem, hlavne to se mi nechce vubec resit :) OK, pridelam ho tam napevno a necham ho tam, uvidime, jak se mu bude darit :)

Trochu si me ale zaskocil s tim platnem. Chapu spravne, ze platno schovavas porad? To jsem vubec neresil. Chtel jsem ho tam taky nechat viset od jara do zimy. Koupili jsme takovyhle roletovy: https://www.alza.cz/aveli-roleta-265x149cm-169-d5296540.htm