Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace ubuntu na disk

Ahoj, nemůžu nastartovat windows,... nabízí mi to možnost obnovit do továrního stavu, ale smažou se mi všechny aplikace... potřebuju si něco zazálohovat (měl jsem to ve složce jedné aplikace)... mám stažený ubuntu a chci ho nainstalovat pomocí programu rufus na disk... neni to flash disk, ale usb3 HDD,... když to nainstaluju, nesmažou se mi soubory na tom HDD disku?

nechápu.... nechce mi naběhnout OS a vždy je tam kolečko když se to načítá a potom se mi ukáže modrá obrazovka s chybou... takto je to pořád dokol, poté se pc dostane do biosu,.. psal jsem už dříve žem ám takový problém ale dříve mi to po vypnutí a zapnu tí zase naběhlo, teď už ne... když dám resetovat bios tak se mi zobazí modrá obrazovka a tma mám na výběr :
1. vypnout pc
2. obnovit do továrního stavu
3. rozšířené možnosti

Než dám PC do servisu, chci obnovit OS d otovárního stavu, ale mám tam xampp, kterej se mi smaže společně se všema aplikacema... a na xampu mám vhtdocs soubory co potřebuju....

(ted si kopíruju soubory z jednoho ext. HDD do druhého ext. HDD protože instalace Ubuntu bude formátovat externí disk, doufám že mi ten ubuntu pujde....)