Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazeni interniho disku

Ahoj, uz mam ubuntu, ale nikde nevidim muj hlavni interni disk. Myslite ze je poskozeny? Gparted take nic nenasel, popr. jak se k nemu dostanu?

Dekuji

...pisu to bez diakritiky protoze nemam ceskou klavesnici

Hm... dival jsem se boot, poprve jeste nez jsem pripojil externi disk tak to bylo zasedli a neslo to otevrit a ted tam je jenom ten externi s ubuntem. Ten interni NVMe tam vubec neni.... takze co ted? Dat to do servisu nebo mas nejake reseni?

Pod BOOT by jsi ho mel v BIOSu videt.
Nejdriv ten NVme zkontroluj jestli je spravne (cely) zasunut v tom slotu.
Pak v BIOS na konci u polozky EXIT mas moznost "vychoziho nastaveni" tak ho pouzij.

Jinak podle popisu to vypada ze je ten NVMe KO. Nejlepsi by bylo kdyby jsi ho mohl vyzkouset v jinem PC nebo externim krabice na disky NVMe.
Co to je vubec za znacku disku ?

hm, pocitac vcetne disku mam pul roku a šlapalo to, ale po cca 2 mesicich zaclo obcas blbnout, resetovalo se to do biosu a teprve po vypnuti a znovu zapnuti to nabehlo...... a do nastaveni bios sem se nehrabal... takze asi bude KO jak rikas... zkousel jsem davat default setting v tom biosu ale nepomohlo.... dneska asi odesel nadobro...

nevím kde je můj původní příspěvek... ale... stáhnul jsem si SSDScopeApp ze stránek výrobce a toto tam je...

[160-175], Media and Data integrity Errors, 5887
[176-191], Number of Error information Log Entries, 5887

Neni to na reklamaci disku?

Není zřejmé, co uživatel myslí a jaká je skutečnost. Nakonec v dotazu ani nesdělil, že hledá disk s Windows 11 a jak je už tu napsáno, nejsme jasnovidci.

Nicméně z toho, co jsem tu četl, tak tazatel koupil před půl rokem nový PC (komplet) a ten mu různě zlobí a nefunguje správně.

To že se neukazuje disk, nemusí být vůbec diskem, ale například špatným napájením.

Počítač je tak zralý na servis. Takže by tazatel měl zazálohovat svá data a honem s počítačem na reklamační oddělení prodejce!