Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomôže defragmentácia zrýchliť SD disk v ntb?

Kamarát mi radil, aby som občas defragmentoval disk, vraj to zrýchli vyhľadávanie. Mám ntb s 120 Gb SD diskom, ktorý je na 80 % obsadený. Okrem toho mám externý hd, na ktorom mám dôležité veci uložené. Používam WIN 10 s vyhľadávačom Chrome. V poslednej dobe mi akosi dlho prepína stránky. Mám ešte uvolniť disk alebo ho defragmentovť?

Čo teda pomôže zrýchliť prepínanie a načítavanie stránok? Niekedy to ide rýchlo inokedy sa načakám, pokým sa prepne na novú stránku. Mám optický internet 300 Mbt. Nemôže to spôsobovať antivírový pregram Avast, AGV a Anti - Ransonware, ktoré mám nainštalované?

Zavolat poskytovateli tvého internetového připojení a domluvit s ním navýšení přenosové rychlosti. "Věrným" zákazníkům (tj. kteří jim platí už X let) to udělají i bez navýšení měsíčního poplatku. ;-)
Apropos, poskytovatel. Jaký máš druh připojení a přes jakého poskytovatele?

člověče, ty jsi prý učitel ve výslužbě. podle tvé orientace v technice byl tvým oborem spíš dějepis nebo tělocvik.
ale ani tak tě nezarazilo, že na otázku "defragmentace ssd" se zdejší poněkud tupá umělá yntelygence vyptává na tvé internetové připojení?

máš tady hafo jiných reakcí. použil jsi vůbec něco z toho, nebo se ti odpovědi nehodí, nechceš nic zjišťovat / ověřovat / pochopit - a místo toho čekáš na zázrak od místního "pepek vyskoč"?

Bud pokojný, nečakám na zázrak. Problém s pomalým prepínaním stránok som rýchlo vyriešil. Vypol som Avast, AVG a iné tzv. hlúposti, no a WIN 10 na SSD disku s prehliadačom Chrome fičí jedna radosť. Prekvapilo ma však to množstvo prispievateľov, ktorí mi radili aj keď som to už dávno nepotreboval. Predpokladal som totiž, že antivirové programy spomaľujú vyhľadávanie na internete, preto som ich napriek rôznym upozorneniam (asi od Avastu) odstránil. Teraz čakám, že prídu opačné reakcie - čo som to urobil za blbosť, ako budem teraz chránený pred malvare a inými neduhmi?