Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomôže defragmentácia zrýchliť SD disk v ntb?

Kamarát mi radil, aby som občas defragmentoval disk, vraj to zrýchli vyhľadávanie. Mám ntb s 120 Gb SD diskom, ktorý je na 80 % obsadený. Okrem toho mám externý hd, na ktorom mám dôležité veci uložené. Používam WIN 10 s vyhľadávačom Chrome. V poslednej dobe mi akosi dlho prepína stránky. Mám ešte uvolniť disk alebo ho defragmentovť?

OPRAVDU "SD"?

Na proh'lížeči , natož vyhl'edávači nezál'eží.

Pokud jde o moderní tajný model disku či karty umějící trim(y - víc jich je) a os win 10,jež to umí, má zapnuto, operuje se zapusem dat tak, že defragmentace již není potřeba. Pro hebto disk

V poslednej dobe mi akosi dlho prepína stránky.

To nejspíše nesouvisí s případnou defragmentací SSD.
Nenapsal jsi, kolik RAM máš nainstalované. Kontroloval jsi škodnou v počítači?
To, že prohlížeč využívá hodně RAM, je normální a prospívá běhu systému a aplikací.

SSD určite nedefragmentuj. Nie SD/HD ale SSD/HDD. Prehliadač odporúčam Brave - https://brave.com/ má vstavaný blocker ale ja ešte doplnkovo mám uBlock. Podporuje všetky addony pre Chrome priamo z ich stránok.
Ak máš problém s načítaním stránok skontroluj ako prvé rýchlosť pripojenia, môžeš spraviť test https://www.speedtest.net/ ak je pripojenie vpohode tak počas prehliadania internetu zapni správcu úloh a kartu výkon. Sleduj graf ktorý komponent počas záťaže šiel na doraz.

Čo teda pomôže zrýchliť prepínanie a načítavanie stránok? Niekedy to ide rýchlo inokedy sa načakám, pokým sa prepne na novú stránku. Mám optický internet 300 Mbt. Nemôže to spôsobovať antivírový pregram Avast, AGV a Anti - Ransonware, ktoré mám nainštalované?

avast/avg vykopej z pc a uz nikdy toto zbytecne svinstvo neinstaluj.
ssd se nedefragmentuje, necte se postupne po sektorech jako hdd, rychlost cteni nezavisi na vzdalenosti od sebe jako u hdd.

pro udrzeni rychlosti do budoucna to chce mit rezervu 20-30% mista. misto puvodniho shitoveho kingstonu a400 si kup normalni mx500, 250-500gb.
pokud je puvodni system jinak v poradku (a bez te tupe parodie na antivir), naklonuj to na novy rozumnejsi ssd.

Avast, AVG, Anti.Ransomware - zbytočnosti, ktoré do toho OS NEPATRIA. Navyše - jeden druhého zdržiava, kontroluje a tak sa OS spomaľuje.
SSD sa NEDEFRAGMENTUJÚ - v defaulte má OS zapnutú funkciu TRIM.
Čo robí TRIM - tu si prečítaj: https://gamesite.zoznam.sk/hw/novinky/24874-co-je-to-trim-u-ssd-diskov-a-ako-sa-uistit-ze-ho-mate-zapnuty
Ak chceš zistiť, či je zapnutý - cez Win+X otvor príkazový riadok - doň napíš cmd Potom (po otvorení Prompt) napíšeš fsutil behavior query DisableDeleteNotify [ENTER]. Ak sa objaví výsledok nula 0 - TRIM je zapnutý a ty prakticky už nemusíš sa o SSD starať.

Zavolat poskytovateli tvého internetového připojení a domluvit s ním navýšení přenosové rychlosti. "Věrným" zákazníkům (tj. kteří jim platí už X let) to udělají i bez navýšení měsíčního poplatku. ;-)
Apropos, poskytovatel. Jaký máš druh připojení a přes jakého poskytovatele?

člověče, ty jsi prý učitel ve výslužbě. podle tvé orientace v technice byl tvým oborem spíš dějepis nebo tělocvik.
ale ani tak tě nezarazilo, že na otázku "defragmentace ssd" se zdejší poněkud tupá umělá yntelygence vyptává na tvé internetové připojení?

máš tady hafo jiných reakcí. použil jsi vůbec něco z toho, nebo se ti odpovědi nehodí, nechceš nic zjišťovat / ověřovat / pochopit - a místo toho čekáš na zázrak od místního "pepek vyskoč"?

Bud pokojný, nečakám na zázrak. Problém s pomalým prepínaním stránok som rýchlo vyriešil. Vypol som Avast, AVG a iné tzv. hlúposti, no a WIN 10 na SSD disku s prehliadačom Chrome fičí jedna radosť. Prekvapilo ma však to množstvo prispievateľov, ktorí mi radili aj keď som to už dávno nepotreboval. Predpokladal som totiž, že antivirové programy spomaľujú vyhľadávanie na internete, preto som ich napriek rôznym upozorneniam (asi od Avastu) odstránil. Teraz čakám, že prídu opačné reakcie - čo som to urobil za blbosť, ako budem teraz chránený pred malvare a inými neduhmi?

2x SW tohto typu je v každom prípade blbosť. Vždy má byť jeden a od príchodu WinDefendera to funguje štýlom že po nainštalovaní tohto programu tretej strany ide defender do pasívneho stavu. Stále tam je ale už nič nerobí a prevezme to ten druhý program. To ale neplatí ako máš napríklad AVG/AVAST. Tie programy jednak žerú výkon a tiež sa môžu navzájom blokovať a robiť bordel. Tieto konkrétne to robia aj osamote. Takže nečakaj že prídu opačné názory. Stačí ak tam budeš mať defender + rozum a máš takmer istotu že zabezpečenie bude stačiť. Prejdi si nainštalovaný SW v systéme a ak tam máš boostre, optimalizátory a iné programy tohto charakteru tak to odinštaluj.

antivir ani tak nezpomaluje vyhledavani, i kdyz instaluji sve doplnky do prohlizece a tam analyzuji (a zpomaluji) vsechny stranky. tento doplnek se vypnout da.

ale hlavne zasadne zpomaluji diskove operace pres vlozeny driver do cesty. driver nejde vypnout za chodu, zbavis se ho jen odinstalaci antiviru.

po odinstalaci ciziho av se sam zapne puvodni windowsi defender. je stejne "uzitecny" jako vsechny ostatni antiviry, zatim plati za nejmensi zlo.

no a dodatecne rady sem nechodi jen tak s krizkem po funuse, ale starsi dotazy tu s oblibou vytahuje umela inteligence po lobotomii "nandit".

Kdyby ses mel drzet doporuceni vyrobce SSD jako v tomto pripade Crucial, defragmentace se nedoporucuje viz :
(pro kontrolu bloku muzes sputit treba TRIM)

Odpověď je krátká a jednoduchá – nedefragmentujte disk SSD. V lepším případě to neudělá nic, v horším to neudělá nic pro váš výkon a spotřebujete cykly zápisu. Pokud jste to udělali několikrát, nezpůsobí vám to velké potíže ani nepoškodí váš SSD. Jen nechcete, aby to byla plánovaná, týdenní věc, která ubere z konečného počtu přepisů SSD.

Zdroj Crucial : https://www.crucial.com/articles/about-ssd/should-you-defrag-an-ssd#:~:text=To%20summarize%2C%20do%20not%20defrag,trouble%20or%20harm%20your%20SSD.

Nemôže to spôsobovať antivírový pregram Avast, AGV a Anti - Ransonware

K cemu potrebujes tolik AV ? Tyto "veci" a kurvitka nemaji v PC co delat ..

Mám ntb s 120 Gb SD diskom, ktorý je na 80 % obsadený. Okrem toho mám externý hd, na ktorom mám dôležité veci uložené. Používam WIN 10 s vyhľadávačom Chrome. V poslednej dobe mi akosi dlho prepína stránky.

Co treba robiť - reštartovať alebo niečo iné, aby sa uvolnila RAMka?

zajimalo by me jaky mas procesor, kolik GB mas RAM, kolik mas najednou otevrenych panelu prohlizece Chrome