Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik je mAh notebooku ?

Zdravim, mám notebook Lenovo, s kapacitou baterie 57 Wh.
Dobíjí se 20V/3.25A.

Předpokládám, že baterie má tedy taky napětí 20V..
tedy

pokud má baterie napětí 20 V a kapacitu 57 Wh, její kapacita v mAh bude:

Q (mAh) = 1000 × 57 / 20 = 2850 mAh
to mi přijde docela málo, vzhledem k tomu, kolik mají aktuálně mobily..

je to tak správně?
Ptám se, protože si chci koupit powerbanku a tak nějak bych měl rád představu, kolikrát ntb dokážu nabít.

možná kecám, nevim, na supportu Lenova mě furt odkazujou jen na

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_15ALC05?M=82LN005HCK

nebo uživatelskou příručku, ale tam žádný konkrétní přepočet na mAh není.
bohužel jsem fyziku zaspal, heheh, takže pokud má mít baterie jiný napětí, než je vstupní (a vůbec :D , pokud jsem mimo), tak jsem mimo no.

proto se ptám,

já si na to projdu nějakej článek-video pro pochopení...
no a tedy ten výpočet je dobře? tj. dokážu teoreticky s 30 000mAh nabíječkou dobít notebook 10x cca?

/jinak vim, že vstupní napětí u zdroje je jiný, než výstupní
to byla spíš otázka na funkčnost samotný baterky..

No, to píšou u samotný funkce power delivery.
Tak jsem to možná špatně pochopil, poněvadž jsem se na to ptal operátorky, která řekla, že pokud to tam je napsaný :D tak to tak je .. ale řekla, ať napíšu raději technikovi , že ona řeší spíš "objednávky obecně" ; kterej se ozve bůh ví kdy a já to nakonec budu kupovat jinde,

proto sem se zeptal i tady.
takže jsem tak nějak :D vzhledem ke svý neznalosti myslel, že skrze tu funkci to funguje jako nějakej násobič běžnýho příkonu, (.. prostě jsem nad tim nepřemejšlel) .. byť jako vim, že na těch obrázcích je i fotka s jednotlivejma možnostma napájení a je tam max těch 18W, proto jsem to tak nějak nechápal.

... aha, tak jako nevim, proč tam nabízej (na swissten.eu) nabíječky pro notebooky s max výkonem 20W..

Samotna funkce PD umožňuje až 100W. Ale tvá powerbanka má vlastní parametry.
Hadice s průměrem 1m má velký prutok, ale když má cerpadlo vystup 1", tak co je pro tebe důležitější parametr?

Hlavně si zjisti, zda tvá powerbanka umožňuje v ramci PD i 20V, jinak je ti k nicemu. A jestli těch 18W bude na nabíjení NB stačit.
Vetsinou tyhle powerbanky u PD končí na 12V, což pro tvůj notebook stačit nebude

jo já vim, našel jsem si právě

https://www.alza.cz/baseus-amblight-65w-quick-charge-power-bank-30000mah-black-type-c-usb-c-100w-cable-1m-d5890478.htm#recenze - ta má max 60W

https://www.alza.cz/zendure-supertank-27000mah-100w-crush-proof-portable-charger-black-d6236832.htm#popis

tahle má až 100W
USB-C (1): 5V-20V, až 5A 100W; což předpokládám, že moje 20V/3.25A budu nabíjet touto zdířkou..

USB-C (2): až 3A 60WUSB-1

/edit koukám blbě, ta baseus umožňuje i dobíjení 20V/3.25A.. tj. 65W.

Cituji z podrobné recenze z tvých stránek:

Swissten má nově v nabídce extrémní powerbanku Black Core, která vás překvapí především svou kapacitou – ta čítá neuvěřitelných 30.000 mAh. Pokud bychom tedy pomocí této powerbanky dobíjeli iPhone 11 Pro, který má kapacitu baterie cca 3.000 mAh, zvládli bychom jej nabít hned desetkrát.

A teď tu o červené Karkulce - viz co jsem psal dřív o kapacitě a napětí.

Mobily mají např 4000mAh při napětí 7,2V = 28Wh

Vse je dané zapojením článků. U tvé NB baterie je všech 6 článků v sérii, takže kapacita v mAh je daná jedním článkem.

Co treba powerbanka s kapacitou 20 000mAh, která je ovšem pocitana pro 3,2V (vsechny články jsou paralelně).

Nehledě na různou technologii baterie v mobilu (LiPo) a v notebooku (LiOn)

Je to TROJČLENKA, když zanedbáš ztráty při přenosu, konverzi a o něconnižší než udanou kapacitu
Proč by 2850 mělo být málo? Je tam 3–6×obvykle( pravda, při šesti stále 12v, tedy 5.7Ah)

Jsou i ntb, kde napétí aku je 8(.4)V, tedy dva
W= u ×q