Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik je mAh notebooku ?

Zdravim, mám notebook Lenovo, s kapacitou baterie 57 Wh.
Dobíjí se 20V/3.25A.

Předpokládám, že baterie má tedy taky napětí 20V..
tedy

pokud má baterie napětí 20 V a kapacitu 57 Wh, její kapacita v mAh bude:

Q (mAh) = 1000 × 57 / 20 = 2850 mAh
to mi přijde docela málo, vzhledem k tomu, kolik mají aktuálně mobily..

je to tak správně?
Ptám se, protože si chci koupit powerbanku a tak nějak bych měl rád představu, kolikrát ntb dokážu nabít.

možná kecám, nevim, na supportu Lenova mě furt odkazujou jen na

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_15ALC05?M=82LN005HCK

nebo uživatelskou příručku, ale tam žádný konkrétní přepočet na mAh není.
bohužel jsem fyziku zaspal, heheh, takže pokud má mít baterie jiný napětí, než je vstupní (a vůbec :D , pokud jsem mimo), tak jsem mimo no.

proto se ptám,

Mobily mají např 4000mAh při napětí 7,2V = 28Wh

Vse je dané zapojením článků. U tvé NB baterie je všech 6 článků v sérii, takže kapacita v mAh je daná jedním článkem.

Co treba powerbanka s kapacitou 20 000mAh, která je ovšem pocitana pro 3,2V (vsechny články jsou paralelně).

Nehledě na různou technologii baterie v mobilu (LiPo) a v notebooku (LiOn)