Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako opravit recovery particiu

Vymienal som disk v ntb, naklonovany cez prilozeny Acronis - vsetky oddiely boli, ale vo win spravca diskov ked som klikol na oddiel, tak nevedel priradit v hornom okne ktory to je (popis, ).
Tak som ho naklonoval cez Macrium reflect, oba disky pripojene externe k inemu ntb, pekne vidim vsetky oddiely, aj su priradene, aj s nazvami ako na povodnom, aj system nabehne, vsetko OK, ale . . . ale pri bootovani ked stlacim F12 a vyberiem Microsoft boot manafer, mal by nabootovat do toho jeho reapir centra, a tu je problem, objavi sa chyba 0xc0000225
Na nete som nasiel vela moznosti opravy, skusil som len bootrec fixmbr, rebildbcd, pri fixboot odmietnuty pristup.
Ale ked sa tak nad tym troska zamyslim, ja nepotrebujem opravit win particiu, ale tu recovery, do ktorej by mal nabootovat , a to neviem ci maju vplyv aj na tuto cast.
Nepozrel som aky tam je win, takze bootovacie USB a skuska opravit to cez medium az vecer, ale to je podla mna tiez neschodna cesta, lebo podla mn asa bude snazit opravit nainstalovane win, a tie funguju. Nefunguje nastroj na repair z recovery particie.
Nejaky napad?

Takze zobral som iny SSD , aby som si uz do ako tak funkcneho nesahal . . .
Najdeny USB kluc, rufus, acronis.iso . . .
1. Podla doporucenia z manualu " Chcete-li naklonovat systém na pevný disk o vyšší kapacitě, doporučujeme nainstalovat cílový (nový) disk tam, kde jej chcete použít, a zdrojový disk do jiného umístění, například do externího USB úložiště. To je důležité především u přenosných počítačů."
Novy disk nainstalovany do ntb. Povodny pripojeny cez USB. Nabootovany ntb acronis z USB.
Po skonceni klonovania usb nepouzitelne, pri bootovani hlasi chybu a pokusa sa o opravu, po pol hodine vypnute.
Priloha _1, _2, _3. NA prilohe vidiet strukturu noveho disku, disk 0 si nevsimajte, je to pripojene k inemu ntb, disk 1 je naklonovany.

2. ten isty postup iba s tym, ze v ntb bol povodny, novy pripojeny cez usb, nabootovany acronis z USB.
Disk aj recovery funkcny, iba v disk manageri chybaju popisy niektorych oddielov. V podstate rovnake ako ked som klonoval pod win. Priloha _4.

V povodnom disku je disk manageri vidiet popis vsetkych oddielov.
Uz to nebudem dalej riesit, aj ked ma to zaujima, preco ten rozdiel.

vidim 2 moznosti, protoze se potvrzuje za dva dny co to resis, ze tazatel ma v rukach nasrane.

1) dat to nejake firme nebo nekomu, kdo vi co dela a klonovani disku uz parkrat delal.

2) doinstalovat si free win verzi minitool partition manager.
predpokladam, ze windows8-ssd je puvodni disk, ale je o 10-12gb vetsi nez novy disk. takze nejdriv pustit kontrolu stareho disku c:, potom v partition wizard zmensit stary disk od konce - rebotuje a bude to delat v cerne obrazovce.
nabootuj stale ze stareho disku a v partition wizard opet vycisti novy disk od starych pokusu.
nakonec naklonuj v partition wizard cely stary disk 1:1 na nove ciste ssd.

nebylo by taky spatne vedet, ktere ze starych a novych disku jsou sata/ahci a ktere m.2/nvme, protoze pouzivaji pri bootu jiny ovladac.
rozdil ale nevysvetluje, jak se ti po dvou dnech klonovani podarilo vytvorit prazdny "raw" oddil.

Ono to niesu dva dni v kuse . . . :-)
Vsetko je SATA, alebo sata v externom case cez USB
Povodny disk je 500 , klonujem na 1TB, a je jedno ci pouzijem volbu "tak ako je" alebo "proporcionalne" alebo "rucne upravit velkosti", vzdy mi zobrazi len dva oddiely namiesto 4
Ten raw vyrobilo ked som mal novy v ntb a povodny ako pripojeny ako ext, spustene z boot USB Acronis, odklikal som ako vzdy