Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bzučení repro při připojení přes USB

Mám notebook a všechny periferie připojené přes dok WD19DC. Vše funguje fajn, akorát dok nemá výstup na 3,5 jack. Potřebuju připojit repro PRESONUS Eris E3.5. Když použiju kabel z 3.5 jack na 2x RCA, tak vše funguje fajn. Když ale napojím repro z doku pomocí USB-C na RCA, tak se hned při zapnutí notebooku ozývá zvuk "bzučení" - jako by to nějak vazbilo. Nevíte, jak na to?

Tak použij kabel z 3.5 jack na 2x RCA, a potom vše bude fungovat fajn;
co vlastně řešíš?

Pokud na tom opravdu trváš
tak bych nejdřív zkusi kvalitnější kabel USB C - 2x RCA,
pokud možno co nejkratší.

Nenapsal jsi, co je zač to "USB-C na RCA".
Někde v tom řetězci musí být D/A převodník. K jakýmkoliv USB zvukovkám jsem poněkud skeptický, zvlášť k těm "no-name" ukrývajícím se v docích, "USB-C na RCA", atp.
Integrované zvukovky v noteboocích / PC sice taky nemusí být žádná sláva, ale aspoň to má obvykle jakous takous úroveň.

Když pominu kvalitu D/A převodníku jako takového, tak z čistě profesionálního hlediska se mi nejeví USB jako to nejvhodnější rozhraní pro komunikaci mezi CPU a zvukovým zařízením.
Tím spíše při startu se CPU musí věnovat spoustě jiným úlohám a USB zařízení už nemusí stíhat včas odbavit. Jakmile komunikace uvízne a na výstup jde nějaký zvuk, pak se najednou může začít pár milisekund toho zvuku v rychlém sledu opakovat, podobně jako zaseknutá gramodeska, jen mnohem rychleji (mnohem kratší úsek). Nám to pak prakticky zní jako bzučení.

mohl bych si dělat legraci, že podstata docku je, že funguje.
kdežto tvůj čistě digitální dock zavádí fascinující feature: analogové rušení přes zemní smyčku.
legrace 2: pokud nepotřebuješ presonus pokaždé při zapnutí ntb, ušetříš jedno zapojení.

ten reprák je ale čistě analog, čili z docku není možná drátová redukce a ty píšeš:

Když ale napojím repro z doku pomocí USB-C na RCA

co to je přesně za usb-c krám?