Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větráček u procesoru

Zdravím. když zapnu pc tak sem tam se mi větrářek na procesor roztočí až moc... jak kdyby měl uletět. díky za odpověď :)

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Máš správně nasazený chladič? Je mezi procesorem a chladičem teplovodivá pasta? Drží ten chladič pevně? Je vyčištěné žebrování? Už jsem viděl pár "exotů", kteří nasadili nový chladič na procesor včetně krycí bezbarvé fólie... Možné je všechno. Jaké máš teploty v zátěži?

To se stane i starýmu praktikovi :-) Celou dobu si říkám - nezapomeň sundat tu fólii, nezapomeň sundat tu fólii... abych ji pak sundával už s napatlanou pastou, protože pochopitelně na vteřinu zapřemýšlím nad něčím jiným a v další už mám chladič našroubovanej a jenom si říkám - kde je, ku.va, ta fólie? Aspoň, že jsem si vzpomněl ještě, než jsem ten krám zapnul, takže mě to stálo jen nové nanášení pasty :-)

:-D Jj stane se :-) Já zase kdysi skládal nebo opravoval PC (teď už ani naštěstí nevím jak dlouho to je) a několikrát jsem ho musel rozložit, všechno zkontrolovat a složit dohromady, protože nechtěl naběhnout, prostě ani ťuk. Až po delší době jsem zjistil, že jsem nezapnul vypínač na prodlužovačce :-) Dneska na to už vzpomínám s úsměvem, ale tehdy mně do zpěvu nebylo... Asi si něčím podobným musí projít každý, jinak to není ta pravá zábava :-)

Já dneska oživuju sestavený PC a říkám si monitor zapojíš do grafiky ne do desky protože CPU nemá grafiku v sobě. Jasně zazvoní..telefon a monitor vražený v desce. Pochopitelně PC nenajede. Že by deska neuměla relativně nový 5600bez x? Donesený druhý monitor a blbě pichleho kabelu sem si všiml až sem se chystal, že udělám flash BIOSu.