Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozkoztičkovan obraz na dálku ve hrách

Zdravím

Mám jeden problém ktery se tyka her
A to že v každé hře kterou hraji mám na dálku špatně vykreslené obrysy, textury a vše splívá do sebe
Velmi mně to rozčiluje protože mi to dost kazí zážitek ze hry
Všechny ovladače mám aktualizované
Nevíte jak bych to mohl opravit ?
Děkuji.

V příloze hra Divinity Original Sin 2

PC Sestava :

CPU : Ryzen 5 3600
GPU : Radeon RX 6650 XT
RAM : Kingston Fury 2x8GB 3200mhz CL16
PSU : SilentiumPC Vero L3 - 500W
Základní Deska : Gigabyte B550M Aorus Elite

Máš všetko zapojené správne a nastavené správne výstupy? Skontroluj zapojenie a pre istotu či máš HDMI kábel zapojený do GPU a nie do MB. Mohol si ju skúsiť vybrať von zo slotu, prefúknuť od prachu zapojiť znova. Pozri potom či ju vidí BIOS. Ten monitor je veľká bieda, je to typ panelu TN, keď to postavíš vedľa IPS tak sa z toho TNka povraciaš. Ostatné parametre sú základ ale stačilo by to aj na dnešnú dobu ale to TNko vyhoď. Ak ti nevadí investícia do nové monitora tak určite to zváž pretože lepší obraz od tohto dosiahneš už za 100-150€. Daj požiadavky na monitor ak chceš kupovať. Hlavne je podstatné vedieť cenu a uhlopriečku aby bolo možné dobre poradiť. Kábel ak ti mám poradiť tak ber to najlepšie a v budúcnosti nebudeš musieť riešiť výmenu. Mám výbornú skúsenosť s týmto od Vention https://www.alza.sk/vention-displayport-dp-1-4-cable-8k-1m-black-d5858281.htm veľmi dobrý kábel a robia ho aj pre HDMI. Má výborné vlastnosti a parametre. Totiž niektoré tie najnovšie káble zvyknú byť ako struny strašne tuhé a už sa mi stalo že zalomilo port v počítači/TV. Tento je výborne ohybný. Možno si povieš že zbytočne drahý ale ver tomu že sa oplatí. Aktuálne to máš síce overkill pretože to potiahne ďaleko viac ako potrebuješ ale prejdú roky a s týmto káblom si stále vystačíš.

https://www.alza.cz/24-5-iiyama-g-master-gb2570hsu-b1-d7122367.htm
https://www.alza.cz/25-iiyama-g-master-gb2590hsu-b1-d7007952.htm

Lacnejší a drahší variant s takmer identickými parametrami a rozdiel máš freq 165Hz vs 240Hz. Ak hrávaš kompetitívne hry tak zváž ten 240Hz ale ak nie a chceš ušetriť tak neurobíš chybu s 165Hz. Plynulosť obrazu bude v oboch prípadoch niekde inde proti bežnému 60-75Hz. Ten výrobca je možno pre teba neznámy pojem ale iiyama robí dobré monitory čiže nemáš dôvod toto riešiť.

Já mám už roky monitor Dell a je super, hlavně má výborné pozorovací úhly. Výše doporučený Iiyama je ale vzhledem k ceně asi nejlepší volba. Není moc drahý, ale za to je hodně kvalitní. Už několik let si říkám, že to bude následovník mého stávajícího Dellu, ale ten pořád drží jak má, takže nemám důvod měnit :-) Myslím, že ani s jednou z těch dvou značek neuděláš chybu. Ideální stav by byl přímé porovnání v prodejně, ale málokterý prodejce má na skladě obě značky nebo je ochotný to zapojit vedle sebe, aby mohl zákazník porovnat barvy, jas a kontrast. Jsou to fakt výborné monitory.
Osobně bych se ale vyhnul značkám jako je Asus, Philips nebo Acer.