Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motherboard a cpu

Dobrý deň...
Chcel by som sa Vás opýtať
Mám základovú dosku MSI Z490-A PRO a chcel by som urobiť upgrade procesoru... v pláne mám kúpiť Intel Core i7-11700KF
Moja otázka je : budú tieto dva komponenty spolu fungovať správne ako majú ?
Za každú normálnu odpoveď ďakujem!

Nemáš zač. On ten nový BIOS přidává nejen podporu novějším procesorům, ale i lepší kompatibilitu atd. V poznámkách k tomu novému BIOSu najdeš změny nebo přidané funkce a podporu. Hlavně to prosím nechej doběhnout do konce. Může se zdát, že proces nepokračuje, ale pokračuje ještě nějakou dobu. Může to trvat i několik minut, ale za žádných okolností to nesmíš restartovat bez vyzvání nebo ztratit napájení. Desky sice mají záložní BIOS, ale byla by to asi práce a trápení se navíc. (teda jak u které desky, u některých záložní BIOS naběhne po třetím restartu), ale snad se tomu vyhneš. Nestojí to za ty nervy :-) Takže hodně štěstí a ať se daří.

Typicky má záložný bios len gigabyte…..asus máva u vybraných modelov tvz.boot block bios,t.j. pri poškodení normálneho biosu doska vie nahrať funkčný bios zo záložného média- z cd/dvd,USB disku,je tam implementovaný neprepisovatelný mini-bios,ktorý vie v prípade nejakej neštandardnej situácie spojazdniť recovery hlavného plnohodnotného biosu,MSI má nieco podobné,ale tiež len u vybraných modelov….

Dual bios bylo záložní řešení před x lety. Teď je podle mě na lepších deskách mikroprocesor, který po zmáčnutí tlačítka na desce flesh bios automaticky narve bios z USB do hlavního čipu. Jinak by to nemohlo jet bez ram a cpu.
Konkrétně třeba u gigabyte je q flash který potřebuje cpu a ram a q-flash + který to umí bez toho. I tahle deska za 2200Kč má Qflash+ https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550M-DS3H-AC-rev-10-11-12-13#kf