Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDMI vs DisplayPort - Má to pro mě význam?

Zdar, nedávno jsem přestěhoval šatní skříň a díky tomu se mi uvolnilo místo na výrazně větší stůl. Tím pádem jsem začal uvažovat o koupi 43" obrazovky, kterou bych napojil na počítač a Xbox. Používal bych ho převážně pro nějakou práci a během volna filmy na blu-ray přes Xbox, příležitostně na něm i hrál videohry, takže by se jednalo o 4K 60 Hz obrazovku.
Aktuálně tady mám 27" monitor, na kterým mám Xbox přes HDMI a počítač přes DisplayPort, ale díval jsem se že televize s větší úhlopříčkou vyjdou levněji než monitory.
Takže bych se rád zeptal, jestli má smysl pro někoho jako jsem já řešit přechod z DP + HDMI na 2x HDMI a jestli je to vůbec nějak znát (když už něco hraju, tak jsou to příběhový videohry, mimo ně jen NHL a Fifa).

Díky za odpovědi.

To snad záleží na verzi toho HDMI a DP. Ale logicky, když má displej 4K 60Hz, tak snad má integrováno HDMI, které to zvládne.

Ty levné TV obvykle nemají žádný super obraz. Úplně moc bych na tom nešetřil.

Ale obraz musí za něco stát z počítače. Co jsem dosud viděl obraz z počítače na TV byl velice mizerný kvůlivá přepočítávání velikosti obrazu PC->TV.

Dovolím si nesouhlasit. MPC-BE + MadVR (GPU high quality video renderer) nebo PotPplayer + MadVR poskytne lepší kvalitu než většina hw zařízení.
Jen může být složitější optimalizace nastavení MadVR a v poslední verzi už i nutnost výkonné GPU pro 4k. Moje Nvidia GT 1050Ti už vůbec nezvládá...

Tou půlkou si to doufám myslel tak, že půlka z (dvou) portů je jeden HDMI 2.0 a druhý jeden 1.4. Sám jsem se divil, proč má jen jedn port co zvládne 4K60.

Ale dokud se nebavím o konkrétním modelu, tak to je jen obecné psaní.. Třeby už všechny jeho vstupy jsou >2.0. A možná byly doby kde měly 1.4 jenom