Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDMI vs DisplayPort - Má to pro mě význam?

Zdar, nedávno jsem přestěhoval šatní skříň a díky tomu se mi uvolnilo místo na výrazně větší stůl. Tím pádem jsem začal uvažovat o koupi 43" obrazovky, kterou bych napojil na počítač a Xbox. Používal bych ho převážně pro nějakou práci a během volna filmy na blu-ray přes Xbox, příležitostně na něm i hrál videohry, takže by se jednalo o 4K 60 Hz obrazovku.
Aktuálně tady mám 27" monitor, na kterým mám Xbox přes HDMI a počítač přes DisplayPort, ale díval jsem se že televize s větší úhlopříčkou vyjdou levněji než monitory.
Takže bych se rád zeptal, jestli má smysl pro někoho jako jsem já řešit přechod z DP + HDMI na 2x HDMI a jestli je to vůbec nějak znát (když už něco hraju, tak jsou to příběhový videohry, mimo ně jen NHL a Fifa).

Díky za odpovědi.

Tou půlkou si to doufám myslel tak, že půlka z (dvou) portů je jeden HDMI 2.0 a druhý jeden 1.4. Sám jsem se divil, proč má jen jedn port co zvládne 4K60.

Ale dokud se nebavím o konkrétním modelu, tak to je jen obecné psaní.. Třeby už všechny jeho vstupy jsou >2.0. A možná byly doby kde měly 1.4 jenom