Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno case insensitive *

jak vlinuxu docílím , aby třeba příkaz du -a *.jpG mi vypsal všechny jpgčka nezávisle na velikosti písmen?

(Nechci řešení : přejmenování, ani s "|" (třeba find -iname | ls -l ani 2ⁿ argumentů příkazu du *.jpg *.JPG *.jpG *.Jpg *.jPG *.jPG – v případě přípony *.xmlgz by šlo o 32 variant 😭)

Jak to docílím v bashi ,ale především v sh ?

Rozšíření: kromě per-příkazu modifikace , existuje pro to shopt nebo SHELLOPTS,BASHOPTS ?

V Linuxu se při práci s příkazy v příkazovém řádku rozlišuje velikost písmen. Pokud chcete, aby příkaz "du -a *.jpG" vyhledal všechny soubory s příponou .jpg nezávisle na velikosti písmen, musíte provést následující kroky:

1. Použijte přepínač `globstar` pro povolení rekurzivního vyhledávání souborů:

shopt -s globstar

2. Nastavte hodnotu příkazu `du` pro velikost písmen nezávisle na velikosti:

alias du='du -i -c --time --time-style=long-iso'

Tento alias nastaví příkaz `du` tak, aby vypisoval soubory nezávisle na velikosti písmen a také poskytoval dodatečné informace, jako je velikost, čas a styl času.

3. Spusťte příkaz `du -a *.jpG` pro zobrazení všech souborů s příponou .jpg nezávisle na velikosti písmen:

du -a **/*.jp{g,G}

Tento příkaz vypíše všechny soubory s příponou .jpg nezávisle na velikosti písmen ve všech podadresářích.

Tímto způsobem byste měli být schopni vyhledat všechna jpgčka bez ohledu na velikost písmen v jejich příponě.