Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zdroj 700W Gold semi-modular

Ahojte po novej grafike bude treba asi aj nový zdroj
Lebo môj je ATX Seasonic G12 GC-550w 80+ gold
Redukcia sa tam nedá pripojiť takže sa vám pýtam nejak kvalitný zdroj cez alzu aspoň 700w gold + alebo platinum to je jedno

Zostava: R7 5700X
Grafika RX 6800 XT 16G
32GB ram DDR4

Zdroj by bol fajn semi-modular

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)
Změna předmětu, původně: Zdroj (host)

Jaká redukce? Ten zdroj by měl stačit, vždyť ta karta bere max 300W. Navíc ten zdroj má napájení pro kartu v základu. PCI-Express 6+2pin (2x), takže nic víc nepotřebuješ.

Ne, v pohodě :-) Já jsem se spíš lekl, že by kvalitní zdroj jako je Seasonic to přídavné napájení neměl. Jen ho nezapomeň zapojit. Výkonnější zdroj je doporučený spíše kvůli neznačkovým zdrojům, aby tu sestavu nějak zvládly. S tím zdrojem co máš bych obavy neměl. Pro klid duše zapni přes noc nějaký benchmark ale myslím, že to projde bez problémů. Prostě to zapoj a užívej :-)

To nevím, nikde nepíšeš co máš za desku a věštit jsme se pořád nenaučili :-) Netuším kolik má slotů a jestli je nějaký volný. Pokud je nějaký volný, dokup ideálně stejné moduly.

Jasné to právě není. Kdo má vědět co tam máš? Podle manuálu má deska 4 sloty na RAM, takže pokud máš obsazené jen dva, dokup pokud možno další dva totožné moduly. Mělo by to jít i bez update BIOSu a bez nějakých obtíží. Ideálně vážně stejné moduly nebo alespoň aby byly jako stávající, tím myslím buď single rank nebo všechny dual rank a se stejným časováním a frekvencí. Tím nechci říct, že jiné moduly by nefungovaly, ale je to jistější.

Update BIOSu taky není od věci, většinou přidává podporu kompatibility pro RAM, CPU+nějaké další funkce a lepší stabilitu. Nutné to ale asi nebude, pokud se Ti do toho nechce. Osobně bych do toho šel, ale pokud se na to necítíš, tak na to kašli. Když se při flashování něco "podělá", můžeš mít z desky mrtvolu. Ta šance je sice malá, ale nikdy nevíš. Může vypadnout zrovna při flešování proud a problém je na světě. Na druhou stranu dneska už mají desky v případě problému záložní BIOS, takže já bych se toho nebál, ale na možné problémy Tě upozornit musím.

Ramky budú rovnaké ako som písal update biosu už bol kvôli cpu ak to stačí, mne stačí ak to bude fungovať a či to bude doska zvládať to je všetko, ja to tak či tak dávam všetko robiť do serverov lebo nerád sa serem do takýchto veci radšej to dám spraviť človeku ktorý má roky praxe.

Myslím, že bys to zvládnul i sám. Tu praxi získáš tím, že to zkusíš sám. Někomu to přijde složité, ale není na tom prakticky co pokazit, pokud tam ty moduly nebudeš cpát naopak (mají zářez, aby to nešlo) možná tak kladivem. Neboj se toho, zvládneš to bez problémů. Nevýhodou bude, že Tě někdo z okolí bude otravovat, že bude chtít taky zvětšit kapacitu RAM, protože někde slyšel, že to umíš. Na škodu to ale není ani pro jednu stranu :-)
Update Biosu je podle mě daleko větší riziko a zvládnuls to bez problémů. Jenom, pokud Ti můžu poradit, odpoj při výměně PC od napájení. Není to vyloženě nutné, neměl by být problém ani když ho neodpojíš, ale jen pro jistotu. (Asi divný zvyk)...

Záleží, jak to máš teď.

Pokud máš 2x16GB DR, tak tam dalších 32GB pravděpodobně nepůjde. Pokud máš 2x16GB SR, tak možná. Pokud máš 1x32GB, tak určitě ano.

U každé základní desky je přiložen manuál, kde jsou možné kombinace jednoznačně popsány!

Jo, tyhle paměti jsou výborný. Výrobce RANK pamětí neuvádí a ví proč. Protože je v různých revizích dělal jako SR i DR. :-)

Potřebuješ přesný kód těch tvých pamětí, ale já až takový expert na paměti nejsem, abych z kódu vyčetl, o kterou revizi se jedná a podle toho dohledal, jestli jsou single nebo dual.

Jestli jsou SR, mohlo by to jít doplnit dalšíma podobnýma nebo nejlépe stejnýma, které musí být zase SR. Pokud jsou DR, tak tam buď nepůjdou vůbec nebo pojedou jen na JEDEC, takže nevyužiješ jejich rychlost.

Tohle jsou důvody, proč se doporučuje, dávat paměti v KITU dvou a případně vyměnit, nedoplňovat. :-/

Jako není dobrý nápad vyměnit to všechno najednou. Pak se to bude srát a nebudeš vědět čím to je. Tu ramku bych odložil. Zdroj by to měl dát pokud to budeš používat normálně a nebudeš na tom honit syntetický testy na max. zatížení.