Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybitá baterka v biosu

Zdravím
Mám takovou potencionální otázku.Nemám možnost už delší dobu (4 měsíce) zapnout desktop který jen starý 10 let, baterka nebyla měněna, co mohu očekávat když se baterka vybije a vymizí údaje nastavené v Biosu? díky

I s baterkou chcíplou do mrtě by to mělo naběhnout, možná nahlásit chyby CMOS CHECKSUM, ale nastartovat by se to mělo. Snad kdyby byl v baterce zkrat - vyndej jí. IMHO CR2035 stojí cca 50 Kč. I když v prastarých dřevěných MB bývaly baterky v takovém prezervativu, tuším tři malé. Jestli to nejde vůbec, podívej, zdali se nanafučely nějaké kondenzátory. Jestli počítač v zimě vymrznul, mohou být kondenzátory v čudu.