Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Diagnostika paměti RAM zamrzne na 21%

Dobrý den.
Mám problém s nestabilitou nového notebooku nadupaného MSI, který jsem doplnil o 64 RAM. Záhadně se mi ale do cca 30 min od zapnutí zasekne. Nepomůže nic než restart.
Nejdříve jsem měl podezření na přehřívání jednoho z jader, teď to spíše vypadá na závadu RAM.
Ve WIN11 spustím Diagnostiku paměti. Jak původní tak nové (společně i jednotlivě) se vždy při rozšířeném testu zamrznou na 21% hotového testu. Mám podezření že to způsobují testové úlohy bez virtuální paměti.
Poradíte někdo jak dál, nevím už si s tím rady. Hlavně mi prosím neraďte reklamovat, výměnou RAM jsem nejspíše porušil záruku.
Předem díky

Tak jsem dle vašich rad zaktualizoval BIOS a zdá se že s originálními RAM vše funguje jak má. Sice se procesor zvláštně hřeje, ale vše funguje a nepadá.

Dnes jsem tam dal zpět dodatečně dokoupené RAM 2x32 GB a při spuštění MemTest86+ se test po cca 5 minutách zběhu zhroutí a PC se zasekne. V čem je problém v RAMce nebo v její kompatibilnosti?

nejde se domluvit s prodejcem a vzit jine ramky?
pro jistotu, kdyz je s tim takovy problem, at to neni nejvyssi takt nebo nejkratsi casovani cl.

notebuky mivaji osekany bios. jestli tam je rucni nastaveni casovani ram, otestovat nejaky mene agresivni rezim.

Když testuji RAM každou samostatně tak Memtest86+ nehlásí žádnou chybu. Když je tam dám společně, a to i prohozeně, tak test vždy zhavaruje a zasekne počítač max. do 11% celého průběhu testu. Chová se to celé podivně.
Přikládám obrázek po zaseknutí notebooku.
Čím by to mohlo být?
V BIOSu jsem možnosti nastavení časovače nikde nenašel.
Pokusím se to rozchodit na 1x RAM 32 GB, nebo bude lepší tam vrátit originální tedy 2x 8GB?