Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Defender - jak moc je to bezpečné?

Mám na počítači Windows 10, občas se mi tam zobrazí tahle zpráva:
[97209-defender-jpg]
Jak moc mohu věřit, že v počítači žádné breberky nemám, případně co byste mi ještě doporučili?
Počítač používám doma hlavně na internet a příjem a posílání emajlů. Zatím nepozoruji, že by mi tam něco řádilo.
Ale jak se říká, hlášení, že nebyl nalezen žádný vir nemusí být od antiviráku, že v počítači žádný vir není ale hlášení od viru, že ho antivir nedokázal najít.

Změna předmětu, původně: Jak moc je to bezpečné? (host)

zbytecna starost.
dokazes poznat rozdil mezi bloatware1 a bloatware2? ne.
defender je stejne neschopny jako vsechny ostatni antiviry, jen je kazdou edici windows cim dal pomalejsi.
avast/avg povazuju za kriplware, cili free nahradu to moc nema, kdyz chces pouzivat w10/11.
mej dost ram, dost jader procesoru a neres to.

a jak tu pisou, uz 10 let je mnohem dulezitejsi obcasna kontrola nejakym antispywarem, protoze stari vyrobci antiviru jsou neschopne gumy.

Antivirová ochrana nenašla žádné hrozby není to samé jako žádné breberky nemám.
Při běžném používání počítače běžným uživatelem nejde zajistit aby v počítači breberku neměl.
Co se dá tak doporučit? Zdokonaluj se v počítačové bezpečnosti, třeba z hlediska svého chování, vyvaruj se činností, které obvykle vedou nebo můžou vést k napadení malwarem, všímej si chování svého počítače a pod.

Ak používaš domáci PC len na internet a chceš vyššiu úroveň zabezpečenia tak zváž napríklad možnosť preinštalovania na nejakú linux distribúciu. Tie sú na takéto využitie dokonalé. Všetko bežné tam budeš mať v základe. Na takomto systéme je dosť nepravdepodobné že by si niekedy riešil zabezpečenie. Ja takéto systémy inštalujem už dlhé roky hlavne starším ľuďom. Nemusím potom riešiť problémy v rámci zabezpečenia pretože je irelevantné že stiahne niečo škodlivé. Linux nie je cieľová destinácia pre podvodníka.

Já mohu doporučit security program Trellix s antivirem McAfee. Používáme to v práci a je to tak dokonalé, že to zcela převezme kontrolu nad uživatelovým PC, ten se tváří, že už komunikovat s uživatelem nebude, až do chvíle, kdy to uživatel vzdá a odchází na záchod. Otrlejší uživatele usínají přímo na pracovní židli a pesimisté dávají rovnou výpověď. Každopádně je antivirový systém od zadávání citlivých informací do PC dokonale odradil, takže účel byl splněn. ]:)

Na žádný antivirus a anti spy se nedá 100% spolehnout. Viry jsou vždy napřed. Nejdůležitější je ovladač mezi počítačem a židlí. Nelozit na nic podezřelého, nebrat cracky a přemýšlet, než na něco klikneš. To je nejspolehlivější ochrana.