Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černý monitor, Heslo

Zdravím, mám dva problémy. Po zapnutí PC mám černý monitor. Po různém laborování se mi podařilo PC nahodit stisknutím F8 a zapnutím PC.

Druhý problém s tím souvisí. Chtěl jsem PC pouze uspávat, ale po probuzení to chce heslo. To jsem ověem zapomněl nebo jsem ho vůbec neznal. Asi mi jej tam dal prodejce.

Poradíte co s černým monitorem a kde v PC najdu heslo.

Díky moc

ten prodejce znal tvuj ucet? jak ti tam mohl dat heslo?
nebo to mas uz pouzivany bazarovy kram a pokracujes v puvodnim (cizim) uctu?

nekde u napajeni bude zatrzene "pri prihlaseni vyzadovat heslo". enter nefunguje?

pripadne heslo se da smazat z jineho admosskeho uctu, treba:

net user administrator ""

nebo nabootovanim pc pres hirens64, v security bude reset hesla.

u neprenosneho stolaku s ssd diskem pouzivas usinani - proc?
kdyz navic nefunguje, byva to spatnou (zadnou) instalaci ovladacu k desce, windows si s ni pak nerozumi. to je instalace z obchodu?

Poněkud moc problémů. Ten PC dosud fungoval normálně?
.

Po různém laborování se mi podařilo PC nahodit stisknutím F8 a zapnutím PC.

- tak snad vidíš nebo slyšíš, zda PC běží, tj. něco bliká a hučí větráky

po probuzení to chce heslo. To jsem ověem zapomněl nebo jsem ho vůbec neznal.

-to máš blbou paměť, když si i zapomněl, jestli jsi to heslo vůbec někdy znal. :-)
Pokud je od prodejce, zkus admin nebo 1234 nebo se ho zeptej, ale nějaké uspávání není teď hlavní problém.

Po zapnutí PC mám černý monitor.

- pokud PC běží, překontroluj datový kabel do PC a jeho zapojení. Jestli máč grafickou kartu, tak do karty, jinak do základní desky. Taky můžeš zkusit jiný monitor půjčený od kamaráda a ten svůj zkusit u něho.

To usínání jsem tam chtěl dát abych neměl problém s černou obrazovkou. To heslo jsem tam asi dal já. Nápověda k heslu říká, že je jako do banky, ale to nefunguje. Nevím, kde jsem co zmršil. Jsem starý dědek a moc tomu nerozumím. Můj IT se v tom hrabal celé dopoledne. Chvilku to startovalo tak jak má a dnes opět černá obrazovka. Musím podržet F8 a startovat. Pak to naběhne.

může to souviset, pokud už předtím nestála instalace ovladačů za nic.

udělal bych cmos reset, třeba to začne startovat normálně:
- odpojit napájecí kabel
- otevřít pc, na základní desce najít propojku "cmos", přesunout na chvíli do druhé polohy.
- vrátit, zapnout
ve windows opravit datum.

z textu jsem se nedozvěděl, jestli se vůbec dostaneš do windows, nebo končíš u windowsí přihlašovací obrazovky.

1) nepřihlásí se to, nebere enter, klávesnice přitom funguje
potřebuješ někoho kdo umí vyrobit bootovací flashku (radši nějakou rychlejší): https://www.hirensbootcd.org/download/
v menu Security – Passwords je třeba "NT Password Edit v0.7" ... tím jde buď vymazat heslo tvého účtu (pokud to není cloudový ms-účet), nebo povolit účet uživatele "administrator"

2) pokud se dostaneš do windows do uživatele s právy správce, jde vymazat heslo tvého účtu
u home verzí funguje administrator jen v nouzovém režimu, tam se dá dostat snad jen když přihlášení windows 3x po sobě vypneš za chodu, to je v indii normální.
v příkazovém řádku si můžeš vypsat názvy účtů. předpokládám, že tě ani nenapadlo použít jméno s diakritikou - a nakonec tvému zaheslovanému účtu smazat heslo:

net localgroup administrators
net localgroup users
net user zaheslovaný_účet ""

monitor:
když sis ten přihlašovací řádek tak oblíbil, pokračuješ zakázáním tvé nefunkční hibernace:

powercfg -h off

taky bys potřeboval vidět korektně nainstalované ovladače ve správci zařízení, ale to chce někoho, kdo se vyzná ve windows.
tak jen odkaz: https://pc.poradna.net/questions/3193307-po-rozebrani-notebooku-se-nejde-pripojit-k-wifi#r3193313 -> po tomto spuštění správce zařízení se pokračuje v menu "zobrazit -> skryté krámy"
nesmí tam být žádný otazník, vykřičník, žádné zašedlé zařízení.

a kromě usínání pc chce rozumně nastavit usínání monitoru, nebo se na to vykváknout a vždy pc ručně vypínat.
vypínání monitoru je někde v nastavení napájení, já w10 moc neholduju.

ani jsi nezmínil, co tam ten "ajťák" dělal a v jakém stavu to bylo po jeho odchodu. jestli to teprve instaloval, nebo po sobě opravoval až to nakonec spravil?