Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tv nenajde externí SSD disk

Dobrý den. Mám starou LED tv Samsung UE40D5000 (asi 10 až 12 let stará), funguje stále bez problémů. Mám k ní připojený přes usb rozbočovač externí HDD Verbatim 1 TB (mechanický, není to SSD) a funguje bez problémů. Také mám připojené flashky, také fungují. Dnes dorazil nový externí SSD disk Crucial X6 1TB - na pc funguje bez problémů, ale na té tv vůbec nenaběhne.. Ani po odpojení toho původního Verbatimu z rozbočovače (kvůli tomu, že by to nezvládalo asi napájet dva disky současně) Tak nevím, jestli to bude vůbec fungovat na té tv.. a čím by to mohlo být.. Disk má usb c kabel- oboustranný, tak jsem ho připojil k rozbočovači jiným kabelem- klasické usb/ a na druhé straně usb c- to jde do disku- kabel krátký asi 30 cm... Zkusil jsem pak disk zapojit s tímto jiným kabelem do pc do klasického usb (ne do céčka tim originálním oboustranným usb c kabelem) a taky normálně naběhl v pc.. Takže kabelem by to být nemělo..

nezbyl na tom ssd skryty stary oddil z predchozich pokusu v pc?
zobrazi to mnohem lepe "partition manager" jinych vyrobcu, treba minitool wizard, niubi editor, ...
anebo telka umi jen "mbr" disky a ssd je iniciovany jako "gpt".
sprava disku ve windows to neumi poradne zobrazit.

smazat vsechny oddily, zmenit typ ssd disku na mbr, vytvorit jeden ntfs oddil, idealne s pravy pouze everyone: full.
a je to.

jestli je to interni ssd pres nejaky usb prevodnik, nebyl zatim naformatovany.
externi disky uz maji nejaky format, zalezi co telka cte: exfat, ntfs
externi disky by nemely mit gpt format, protoze to audio-video kramy bezne nectou. jak se presvedcit je v komentarich vyse.

Externí nevím, ale interní SSD 30TB můžeš koupit i u nás, ale ten tvůj byl určitě levnější než nějakých 100 000 korun.:-)
Tak ho reklamuj, uspěch ale bude zřejmě nulový.
https://www.ab-com.cz/intel-d5-p5316-ssd-30-7tb-2-5-pcie/
https://pevne-disky.heureka.cz/micron-9400-pro-30_72tb-mtfdkcc30t7tgh-1bc1zabyyr/#prehled/
https://www.svethardware.cz/objevila-se-falesna-30tb-ssd-za-30-podvod-jak-vysity/58306