Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tv nenajde externí SSD disk

Dobrý den. Mám starou LED tv Samsung UE40D5000 (asi 10 až 12 let stará), funguje stále bez problémů. Mám k ní připojený přes usb rozbočovač externí HDD Verbatim 1 TB (mechanický, není to SSD) a funguje bez problémů. Také mám připojené flashky, také fungují. Dnes dorazil nový externí SSD disk Crucial X6 1TB - na pc funguje bez problémů, ale na té tv vůbec nenaběhne.. Ani po odpojení toho původního Verbatimu z rozbočovače (kvůli tomu, že by to nezvládalo asi napájet dva disky současně) Tak nevím, jestli to bude vůbec fungovat na té tv.. a čím by to mohlo být.. Disk má usb c kabel- oboustranný, tak jsem ho připojil k rozbočovači jiným kabelem- klasické usb/ a na druhé straně usb c- to jde do disku- kabel krátký asi 30 cm... Zkusil jsem pak disk zapojit s tímto jiným kabelem do pc do klasického usb (ne do céčka tim originálním oboustranným usb c kabelem) a taky normálně naběhl v pc.. Takže kabelem by to být nemělo..

A formátuješ to v PC nebo v TV? Zkus to naformátovat přímo v TV, už jsem něco podobného zažil. Prostě dokud si to Tv nezformátovala podle sebe, tak to nefungovalo. Po naformátování v Tv to fungovalo jak v televizi tak v PC, jen tam bylo pár složek navíc. Tím neříkám, že to zabere, ale není důvod to nezkusit. Některé disky potřebují dvojité napájení. Většinou ale jen 3,5", ikdyž vyjímky jsem viděl taky.

přečetl jsem, ale nic nového jsem se nedozvěděl- ten HDD Verbatim, co v tv funguje je také NTFS a má také 1TB jako ten nový Crucial.. A usb rozbočovač je nový YENKEE YHB 4300 Hub 4 x USB 3.0, 5Gb/s. A tv má konektor USB 2.0

Jak říkám, stejných dotazů tady jsou desítky - žádnou novou radu nedostaneš. Vše již bylo řečeno. Disk musí být správně naformátován, nejlépe bez USB rozbočovačů, prodlužovacích kabelů atd... A i tak to někdy prostě nefunguje, u HDD třeba bývá problém s nedostatečným napájením, u SSD zase může být nekompatibilní firmware atd...

nezbyl na tom ssd skryty stary oddil z predchozich pokusu v pc?
zobrazi to mnohem lepe "partition manager" jinych vyrobcu, treba minitool wizard, niubi editor, ...
anebo telka umi jen "mbr" disky a ssd je iniciovany jako "gpt".
sprava disku ve windows to neumi poradne zobrazit.

smazat vsechny oddily, zmenit typ ssd disku na mbr, vytvorit jeden ntfs oddil, idealne s pravy pouze everyone: full.
a je to.

jestli je to interni ssd pres nejaky usb prevodnik, nebyl zatim naformatovany.
externi disky uz maji nejaky format, zalezi co telka cte: exfat, ntfs
externi disky by nemely mit gpt format, protoze to audio-video kramy bezne nectou. jak se presvedcit je v komentarich vyse.

Externí nevím, ale interní SSD 30TB můžeš koupit i u nás, ale ten tvůj byl určitě levnější než nějakých 100 000 korun.:-)
Tak ho reklamuj, uspěch ale bude zřejmě nulový.
https://www.ab-com.cz/intel-d5-p5316-ssd-30-7tb-2-5-pcie/
https://pevne-disky.heureka.cz/micron-9400-pro-30_72tb-mtfdkcc30t7tgh-1bc1zabyyr/#prehled/
https://www.svethardware.cz/objevila-se-falesna-30tb-ssd-za-30-podvod-jak-vysity/58306