Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Má smysl upgrade této sestavy?

Dobrý den. Další kamarád se hlásí o upgrade svojí PC sestavy a tak se opět obracím na vás jako vždycky :-D Prosíme o pomoc s výběrem komponent do jeho PC. Momentálně má AMD ryzen 5 1600, Deska je B550 gaming x v2 a zdroj Seasonic SS-520GB, GTX 1060 6GB. Chtělo by to nový paměti určitě, protože tam má 2 moduly 8+4GB co tenkrát někde sehnal za pár šušní, jakou kapacitu to bych nechal na vás. Grafiku možná tuhle? produkt doporučili jste mi jí do minulé sestavy. A nejsem si jistý jestli ten zdroj bude na to stačit. Má podle vás smysl upgrade téhle sestavy? Zvládne hraní ve 2K na rozumné detaily? Děkuju předem za váš čas a přeju hezký zbytek víkendu. :-)

https://www.gigabyte.cz/motherboards/B550-Gaming-X-V2-rev-1x/Specification
Podle specifikací ta deska podporuje Ryzeny řady 5000X, tam bych začal. 8+4GB je kvůli dualchannelu dost blbé, ale ať začne u procesoru. Ryzen 5 5600x je skoro o polovinu výkonnější. Pokud zbudou peníze, tak ať dokoupí k těm (8+4GB) ještě jeden 8GB modul a ten 4GB prodá nebo daruje, bohatě to stačí.

Určitě ano. Záleží na rozpočtu. Procesor bych vyměnil určitě, RAM asi taky. Už tam bude poznat velký rozdíl ve výkonu. S grafikou bych asi nijak nespěchal. Pokud má na to ale rozpočet, nevidím důvod do toho nejít. Ale jak píšu, začněte v pořadí 1. procesor 2. RAM a 3. grafika.

Neodporúčam ti upgrade. Tá zostava je stále pomerne dobrá a viac zmysel dáva počkať než sa usadí na trhu nový trend DDR5 aj konzoly novej generácie čiže keď to sadne tak budú aj lepšie ceny potom na úplne nový PC.

Hry od spoločnosti 2K by si mal rozbehať aj na súčasnej zostave.

Výměna toho cpu a vyhození starých ram má ve hrách potenciál přidat 40 až 100procent, podle hry a podle toho jestli bude stíhat grafika. U většiny her to bude přes 50procent. Takže by mu to mohlo dva roky vydržet i když to nebude poslední řada cpu 7x00. Já bych do toho šel.
Zvážil bych 5600x je o 500dražší což není tolik.