Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Má smysl upgrade této sestavy?

Dobrý den. Další kamarád se hlásí o upgrade svojí PC sestavy a tak se opět obracím na vás jako vždycky :-D Prosíme o pomoc s výběrem komponent do jeho PC. Momentálně má AMD ryzen 5 1600, Deska je B550 gaming x v2 a zdroj Seasonic SS-520GB, GTX 1060 6GB. Chtělo by to nový paměti určitě, protože tam má 2 moduly 8+4GB co tenkrát někde sehnal za pár šušní, jakou kapacitu to bych nechal na vás. Grafiku možná tuhle? produkt doporučili jste mi jí do minulé sestavy. A nejsem si jistý jestli ten zdroj bude na to stačit. Má podle vás smysl upgrade téhle sestavy? Zvládne hraní ve 2K na rozumné detaily? Děkuju předem za váš čas a přeju hezký zbytek víkendu. :-)

https://www.gigabyte.cz/motherboards/B550-Gaming-X-V2-rev-1x/Specification
Podle specifikací ta deska podporuje Ryzeny řady 5000X, tam bych začal. 8+4GB je kvůli dualchannelu dost blbé, ale ať začne u procesoru. Ryzen 5 5600x je skoro o polovinu výkonnější. Pokud zbudou peníze, tak ať dokoupí k těm (8+4GB) ještě jeden 8GB modul a ten 4GB prodá nebo daruje, bohatě to stačí.

Určitě ano. Záleží na rozpočtu. Procesor bych vyměnil určitě, RAM asi taky. Už tam bude poznat velký rozdíl ve výkonu. S grafikou bych asi nijak nespěchal. Pokud má na to ale rozpočet, nevidím důvod do toho nejít. Ale jak píšu, začněte v pořadí 1. procesor 2. RAM a 3. grafika.

Výměna toho cpu a vyhození starých ram má ve hrách potenciál přidat 40 až 100procent, podle hry a podle toho jestli bude stíhat grafika. U většiny her to bude přes 50procent. Takže by mu to mohlo dva roky vydržet i když to nebude poslední řada cpu 7x00. Já bych do toho šel.
Zvážil bych 5600x je o 500dražší což není tolik.