Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlasitost se sama zesiluje na maximum

Dobry den, chtel bych Vas poprosit o radu. Jiz jsem bezradny. Mam notebook Dell latitude E6440. Problem je ten, ze se mi samovolne zesiluje zvuk na maximum. Na plose se mi nainstaloval ukazatel hlasitosti, ktery nejde nejakym zpusobem odstranit. Jakmile snizim hlasitost, ihned se samovolne zesili na maximum. Zkousel jsem nainstalovat nove ovladace realtek a nic, jedine co pomuze je zakazat zvuk. Nakonec jsem cely system preinstaloval a dal novy harddisk, pri instalaci tam opet skocil ten ukazatel a bylo to v haji. Zkusil jsem vse v nastaveni zvzku a nic. Jiz mne nic nenapada, zkousel jsem i antivirovy program a nic. Prosim, jestli nekoho neco napadne, budu vdecny za kazdou pomoc.

Změna tupého předmětu, původně: Hlasitost (host)

Zaseklá klávesa to určitě není, protože tam je nainstalovaný ten druhý ukazatel hlasitosti, co se nedá odstranit. Chtěl jsem nahrát video, pro představu a zjistil jsem zajímavou věc. Když jsem ho zapnul, bylo vše v pořádku, zkoušel jsem hlasitost a dobrý, ale jakmile jsem se dotknul klávesnice, hned se objevil ten druhý ukazatel hlasitosti a hlasitost se opět samovolně zesílila.

Dolný indikátor je systémový pre zvuk. Ten horný - musíš mať spustenú nejakú aplikáciu, ktorá pracuje so zvukom (zmiešavať, iný vstup) - a po aktivovaní klávesnicou preberá ovládanie zvuku. Skontroluj si, čo sa po štarte spúšťa (msconfig) a vyhľadaj to tam. A ak nájdeš - deaktivuj.

Tak jsem hledal v msconfig nějakou aplikaci, která mi nic neříká. Bohužel jsem nic neobjevil, jsou tam převážně služby microsoftu. Když jsem to zakázal všechno, ovládání hlasitosti zmizelo, ale i zvuk byl zakázaný. Mohla by to způsobovat nějaká služba microsoftu?

Ale jak bych tam mohl mít nějakou aplikaci, když jsem nainstaloval nový systém? Nainstaloval jsem windowsy, které už jsem instaloval na různé stanice a dokonce i jiné, ale pořád vše stejné. Nechápu to, už při instalaci těch windows, jakmile jsem zmáčknul nějakou klávesu, hned mi vyskočil ten ukazatel hlasitosti na ploše. To je fakt záhada, nemám flešnout bios?

Ne, s Biosem to nemá nic společného. Spusť nějaký Live Linux a uvidíš, jestli se to bude chovat stejně. Pokud ne, což si myslím, tak přeinstaluj znovu WIN a nainstaluj správné ovladače ve správném pořadí. Nejdříve chipset, restartuj PC a potom další ovladače. Vše stáhni ze stránek výrobce notebooku.

Tak si stahuju ten linux, jeste to chvili potrva. Nicmene jsem chtel zkusit ty ovladace. Nainstaloval jsem nove win a ze stranek dellu jsem instaloval vsechny ovladace, podle poradi co maji na strankach. Bylo jich 23. Vsechno jsem zvladnul bez pouziti kĺavesnice, po plslednim restartu jsem zmacknul nahodnou klavesu. Hned se objevil ten zpic...j ovladac hlasitosti. Zkusim zitra externi klavesnici.

Já se na tu jejich podporu nemůžu dostat, protože mi již skončila podpora notebooku. Nenašel jsem klasický mail na podporu, jenom přes označení typového čísla notebooku a pak skončím, neb jim to píše, že podpora je už v ... Zkoušel jsem připojit externí klávesnici a v pohodě vše fungovalo, jakmile jsem zmáčkl jakoukoli klávesu, spustil se ten zm.d. Myslím si, že tam bude zahnízděný vir, který ani novou instalací nebyl odstraněn. Nevím.

To je pravda, při instalaci to vypíše seznam disků a oddílů kam se dají nebo nedají windowsy nainstalovat. A jsou tam i volby "formátovat", "odstranit", "rozšířit" atd, ale když jsem označil oddíl disku 1, volba odstranit mi zešedla a nemohl jsem ji zatrhnout. Ještě to zkusím dnes opět přeinstalovat a taky už mám stažený ten linux.

Tak jsem vcera zkousel ten linux. Kdyz ten linux bezel jen s flesky, bylo vse v pohode. Spustil jsem si nejaky video a hlasitost normalne, byl tam jen ten systemovy ukazatel hlasitosti. A tak jsem se rozhodl, ze si ten linux nainstaluji na hdd. Je mi uz jedno jestli budu mit windowsy nebo linux. Po nainstalovani na hdd, vse opet pri starem, takze v prd..i. Viz. Foto.

Tady je foto. Ve windows byl na ploše ten ukazatel vlevo nahoře, v linuxu uprostřed plochy dole. Myslel jsem si jestli to nebude klávesnicí, ale jak jsem psal, když to běželo z USB tak to bylo vše v pohodě. Abych byl přesný, jakmile jsem zmáčknul nějakou klávesu, tak se tam objevil ten ukazatel taky, ale hned zmizel a hlasitost jsem ovládal jen tím systémovým ukazatelem hlasitosti. Po nainstalování linuxu na pevný hdd se při zmáčknutí klávesy objevil ten ukazatel na ploše, ale už nezmizel a hlasitost sám vyšplhal na max.