Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetaktování

Ahoj, koupila jsem si tento pc.

https://www.mall.cz/herni-pc/lenovo-legion-t5-26iob6-90rt00w5mk

Chtěla bych vědět,znát co je to přetaktování a v čem je to lepší.
Výhody a nevýhody.

Popřípadě,jak se to přetaktování dělá.
V popisu píšou:
Legion Legion T5 disponuje 11. generací vysoce výkonného procesoru Intel Core i5, který můžete rovnou i přetaktovat pro optimání požitek z vašich oblíbených počítačových her.

Děkuji.

U Tvého PC bych se do toho nepouštěl. Výkonu má dost. Raději bych se zaměřil na grafickou kartu a koupil 3070Ti nebo výkonnější, pokud současný výkon nestačí.
Jinak teorii o taktování si můžeš přečíst třeba tady https://www.alza.cz/jak-pretaktovat-procesor-tipy-a-triky
Těch článků je hodně. Při taktování je hlavně důležté zkontrolovat stabilitu, tzn. alespoň PC zatížit na 100% po dobu 24h a doufat, že projde testy.
Máš to ale většinou za cenu vyššího hluku a teplot. Na druhou stranu máš pár % výkonu navíc.
Můžeš si pohrát s napětím, časováním pamětí atd, ale když se ptáš jak se to dělá, raději se do toho nepouštěj nebo alespoň podle toho článku, ať to není na mě...

Jsme rádi žes konečně koupila a relativně slušně výkonný. A vlastně super že to není notebook. Rada zní jednoduše - nepřetaktovávat, nepřepastovávat chladiče, nečistit počítač a registry a nezasrat několika antiviry najednou. Hrej a nezkoumej teploty a užívej.