Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multimedialní centrum

Nevím jak začít...na chalupě jsem si nechal zavést internet. Optiku. Mám dvě "staré" televize cca 5 let ,ne chytré. Chtěl bych je připojit na internet. Ovšem tak ,abych mohl po internetu brouzdat, přehrávat filmy - nejen z netu..fotky z HDD a tak podobně. Zjistil jsem že existují multimedialní centra. Jenže jich je tolik a vůbec nevím podle jakých parametrů vybírat. Jsem holt starší pán.
Poradíte?

Ani já nemám chytrou TV a nejsem nejmladší. Nicméně upozornuji, že tvoje TV pak MUSI mít HDMI konektor, jinak to nepropojíš. Pokud máš, potom jsem si koupil https://www.hadex.cz/o885-smart-tv-box-h96-max-rk3318-4gb-ram-64gb-rom/ a zvládá všechno, už proto, že má dostatečný výkon + neobsahuje android TV, ale klasický android, at můžeš pohodlně instalovat vše z Google play (to android TV neumí). Jestli chceš zvolit jiného prodejce, pomůže Heureka, nebo zbozi.cz. 8-)

P.S.: S fotkami z HDD asi budeš mít problém, kdy by bylo zapotřebí extra zdroj pro HDD. Nicméně pokud potřebné fotky dáš na flashku, či pamětovou kartu ... to pak to mini pc zvládá pohodlně.

Aha..takže si vlastně pletu multimedialní centrum s mini PC. To mě nenapadlo.
Díky. No jo,ale to jsem na tom stejně.Taky o něm nic nevím jenom to že jsou desítky výrobků a všechny jsou nej nej. Klasické PC na chalupě mám ,hodně staré s nějakým core2duo ,už nestíhá a je velký,hlučný,neskladný..
HDMI mají obě televize.

Ono nepleteš, kdy jeden tomu říká mini pc, druhý že MM centrum. Obojí obsahuje HDD, RAM a operační systém. Klasické pc je chlazené ventilátorem, můj strojek je pasivně chlazený. Jak je HDMI, pak pohoda. Jen si ještě rozmyslet, čím to ovládat? Taky zařízení používám na fotky (z flashky), videa (i online), hudbu, prohlížení webu, maily, skype ... . Já ho ovládám pouze bezdrátovou myší, ale někomu to stačit nemusí, pak pořídit nějaký bezdrátový set v kombinaci myš + klávesnice. 8-)