Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laptop + 3 monitory (💻 + 🖥️🖥️🖥️)

Ahojte PC experti!
Chcel by som vas poprosit o vas fundovany nazor. :-)

Chcel by som expandnut svoj sucastny setup (Laptop + 2 monitory) na Laptop + 3 monitory: 💻 + 🖥️🖥️🖥️

Hladal som cenovo dostupny HUB a nasiel som tento ktory by to mal umoznovat.
V popise vsak ma jednu podmienku❗: "Only DP1.4 or RTX2060 Graphics Card and above can support triple display at the same."

Ja mam pracovny PC (HP EliteBook 840 G7, IntelCore i5 1.7 GHz[8 CPUs], 16GB RAM)
ktory ma takuto grafiku: Intel(R) UHD Graphics
...ktora since momentalne zvlada 2 externe monitory, ale bojim sa ze 3 uz bude pre nu moc.

A tu je ten moment kedy by som potreboval vasu radu: Ci by to ta grafika zvladla, alebo ake dalsie moznosti mi ostavaju.
Dakujem vopered za vase fundovane odpovede 🙏🏻

Este uvediem:
- monitory mam momentalne 2x 24'' Philips 243S a planujem prikupit este jeden ak budem mat istotu, ze to tento moj pracovny PC zvladne.:-D
- nejde mi o ziadne 4K zazitky len cislo produktivitu, takze momentalne rozlisenie (1920x1080) mi uplne postacuje.

Hehe uplne rozumiem ako to myslis, a veru by som taky monitor neodmietol, akurat by ma to stalo 10x tolko :-D
A okrem toho by to nemalo ziany pozitivny dopad na produktivitu... Ta je rovnaka z troch samostatnych kvalitnych 24 palcovych monitorov s uzkym ramikom ako mam teraz, ako by bola s tym jednym namakanym 49 palcovym ultra sirokym zakrivenym.
Tie dva "kramy" co uz mam doma mam zadarmo od zamestnavatela, takze mi staci investovat uz len 100 Eur (2400 Czk) do tohto pohodoveho Philips 243V a bude to pekne 3-combo.
Kazdopadne dakujem za reakciu 👍

vygoogli si pocet podporovanych monotorov na zaklade svojho presneho modelu cpu na intel ark stranke.
Necakal by som zazraky od toho intel zobrazovatka.
Vseobecne byva s tymto problem, ze ludia chcu navesat XY monitorov na chudaka intel zobrazovatko.
Kolega v praci mal problem s dvoma monitormi cez USB-C dokovacku.

Bud ti sem odpovie niekto, kto prave podobny setup (model ntb, dokovacky, monitorov, kablov, atd.) pouziva (miziva sanca na akomkolvek fore) alebo musis skusat ty sam.

Dakujem velmi pekne za reakciu!
Pravdaze googlil som hned zaciatku, ale nikde som sa k odpovedi nedopracoval, tak som napisal sem na forum.

Skusil som tu stranku, ktoru spominas a podla typu a generacie mojho procesoru (i5-10310U) som nasiel tuto podstranku:
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/201892/intel-core-i510310u-processor-6m-cache-up-to-4-40-ghz.html

V sekcii "Processor Graphics" sa uvadza "# of Displays Supported = 3"
co mi dava aku taku nadej ze by to hadam mohlo fungovat pri tom "normalnom" rozliseni 1920x1080

Ano, to je dobry point, ale myslim, ze by to v zasade nemuselo vylucovat moznost troch externych monitorov, ci?

Napr. teraz fungujem tak, ze mam 2 externe monitory + notebook = 3 samostnatne pracovne plochy.

Ak by bol ten treti externy monitor vlastne mirror tej notebookovej pracovnej plochy (co v podstate aj ocakavam), tak by som do toho urcite siel. (Notebook by ostal zaklapnuty bokom).

Teraz mam notebook otvoreny po pravej strane (pouzivam externu klavesnicu), ale jeho mala obrazovka nieje vhodna na celodenne pouzivanie, kedze je odo mnn dalej (vo vzdialenosti tych dvoch monitorov).

Ak by to nefungovalo, tak asi by uz ostala len ta posledna moznost, ktoru uvadzas, a to externa mobilna graficka karta do coho by som uz asi nesiel (fin. investicia + komplikovane zapojenie, ktore by som asi nezvladol).

Dakujem kazdopadne za reakciu!

Wow tak toto je naozaj ukazkovy pristup hodny "Administratora".

Necham na zhodnotenie inych ci boli informacie, ktore som uviedol relevantne (na to ze niesom odbornik na PC) a ci bola moja snaha podat co najkompletnejsi obraz situacie uzivatela naozaj viditelna.

V tvojom prvom prispevku si uviedol, ze som "nenapsal žádné podstatné informace" tak som sa ta pekne spytal: "Daj vediet ake podstatne informacie myslis a skusim to najst v nastavenia."
Tak porozmyslaj ci tvoja nasledna odpoved v style "Co je podle tebe Intel grafika?" bola k veci, alebo to bola len obycajna "sracka"?

Prajem pekny den pan "Administrator".

Víš, když tady pozurážíš všechny okolo, kteří se ti snaží pomoct tím, že budeš psát bullshity o tom jak tu není nikdo schopný a jak se ti nedostalo "relevantní odpovědi," tak nečekej, že ti tady někdo bude foukat bebíčko.

Odpověď (obecnou, stejně obecnou jako je tvůj dotaz) jsi dostal už ode mne, že se ptáš stále dokolečka, protože tě odpověď neuspokojila, to není můj problém. Já na rozdíl od tebe vím, proč a nač jsem se konkrétně ptal.