Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reštart PC pri záťaži

Zdravím, pri väčšej záťaži PC sa sám od seba reštartuje a nabehne vstup do menu BIOSu s nápisom "Power supply surges detected during the previous power". Teploty PC sú v poriadku a všetko funguje ako má. Kde môže byť chyba? Čítal som niečo na internete, že Asus základné dosky sú trochu citlivejšie, no ako tento problém riešiť? Základnú dosku mám Asus H170 pro gaming

Procesor tam mám i5-7400, 16gb ram, grafika nvidia gtx 1070 od asusu. V pc nemám zapojené žiadne LED ani nič podobné, čo by ťahalo energiu zo zdroja. Jediné LED sú na prednej strane skrinky (Zalman Z1 Neo), ktoré tam boli od výroby. Doteraz sa mi to nedialo

procesor s grafikou 1070 by funkcni zdroj 500w mel utahnout.
poptej se u znamych, jestli nemaji k puceni nahradni zdroj a otestuj. nebo ho kup rovnou, treba:
http://www.suntech.cz/adata-xpg-pylon-650w-atx-zdroj-80-bronze_d552403.html

zdroj mohl byt tech 500w, ale tento ma horsi dostupnost a treba na rtx3070 uz nestaci, 3060 je na doraz (ta 1070 ma uz nejake roky):
http://www.suntech.cz/cooler-master-zdroj-elite-v4-500w-80-_d589823.html