Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze na linuxu kopírovat bez souborů

Zdar,

zajímalo by mě, jestli je možné vzít na linuxu složku a zkopírovat ji do jiné složky včetně všech podsložek, ale bez obsažených souborů uvnitř?

Zkoušim to už hodinu, ale bez valného výsledku. Na webu sice jsou návody obsahující šílené 50ti příkazové konstrukty, jak to udělat, ale to dělat nebudu. Ve Windows to jde jednoduše a je to tak na 10s, tak chci taky něco tak jednoduchého na linuxu jednoduše. Jestli to nejde, tak ok, ale jen to potvrzuje můj názor, že linux je z hlediska produktivity dost k ničemu.

Díky.

Na Debianu, sorry jsem zapomněl napsat. Nebránim se instalaci jakéhokoli souborového manažeru mimo těch, které doinstalují cele KDE. Nicméně, pokud to tam mají vyřešené, tak jako informace, proč to začít používat, se to také může hodit.

A tlak na používání SNAP, díky kterému rapidně přibývá velikosti aplikací, tě neirituje? Mě to sralo tak, že jsem od Ubuntu odešel.

Spouta aplikací už dnes mimo SNAP neexistuje. Proč bychom měli chtít, aby byl linux jak Android nebo některé varianty BSD systémů. Sdílení knihoven je mnohem efektivnější a funguje to léta dobře na Windows i na linuxu!

Což by stejně nemělo a pokud ano, je to chyba programátora. Možná to ale je takové přiznání lidí od linuxu, že nejsou nad programátory schopni držet kontrolu. :-p

Viděl jsem Fedoru, není to tak dávno, nejvíc pár měsíců, Flatpak tam ale nikomu necpou takovým způsobem jako SNAP na Ubuntu a klidně můžeš zůstat u RPM, chceš-li.