Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozbeh pc

Čaute, kúpil som si nedávno nový pc a keď ho zapnem asi až po 20 sekundach sa mi rozbehne monitor.
Pri starom pc som takýto problém nemal. Kľudne nahrám aj video, len neviem kam ho uploadnem.
Ak je treba dopíšem sem hardware.
Vopred dík za odpovede.

Nemáš náhodou zapnuté dvě grafiky? Jednu integrovanou v CPU a jednu normální dedikovanou?
Jestli máš zapnuté dvě grafiky poznáš třeba ve Správci zařízení pod "Grafické adaptéry" a uvidíš, jestli je vypsaná jen jedna nebo víc.
Je možné, že BIOS má nastavenou prioritu na integrovanou grafiku a tudíž jen na tu posílá obrazový výstup. Windows už se s tímto dokáže popasovat a pošle výstup do správných míst.
Zkus přepojit monitor na DP port na základní desce a přenastavit BIOS. Buď změnit prioritu, nebo vypnout iGPU úplně.

1. Prostudovat manuál pro tvou nejmenovanou základní desku a/nebo prohledat Google "How to disable integrated GPU on XYZ motherboard"
2. Odpojit DP kabel ze tvé normální dedikované grafiky
3. Zapojit DP kabel do DP portu vedoucího ze základní desky
4. Restart
5. Stisknout magickou kombinaci kláves (platnou pro tvou konkrétní základní desku), která tě do nastavení BIOSu dostane
6. Provést požadované změny
7. Uložit a vypnout
8. Odpojit DP kabel z DP portu vedoucího ze základní desky
9. Zapojit DP kabel zpět do tvé normální dedikované grafiky
10. Zapnout PC

ja mám rovnaky problém... Mám poskladanú čisto novú zostavu ktora je uvedena pod textom. Vždy pri spustení počítača sa monitor nachvílu zapne a po pár sekundách sa asi na 3 sekundy vypne a začne preblikávať kontorka monitora ako keby nedostával sygnál od GPU. Po tích 3 sekundách sa monitor zapne naskočí mi logo zakl.dosky a potom mi nabehne prihlasovacia obrazovka

Tak skúšal som už aj hdmi, ale stále to isté...
Kolega mi poradil nech skúsim system configuration.
Tam som skúsil dať normal startup a timeout na 10 a keď som dal reštart, tak v tom msc som aj tak mal nastavene to čo predtým, takže žiadna zmena....
https://ibb.co/brtg3bc
https://ibb.co/NVQbqqH
Edit : Update biosu mi pomohol dostať sa od zapnutia pc k windowsu za 25 sekúnd, čo je podľa mňa aj tak dosť keďže mám m2....

těch 30s se uplatňovalo naposledy ve win xp. v novějších systémech, pokud tam není více boot položek, to na nic nečeká.

za část zpoždění mohou nové biosy se svými autodetekcemi, s tím moc nenaděláš.

no a v poslední řadě to jsou spouštěné služby při startu windows, zvlášť od cizích výrobců doinstalovaného sw, dá se zobrazit.
i ten tvůj maglajz v "pospuštění" není zrovna málo. když na tom všem trváš, tak se nediv.

aby se dalo lépe odpovědět, musel bys vypsat co kdy vidíš: jenže na to ses vykašlal a místo toho zpupně zakládáš nový dotaz.

jedna technicka: windows jsou uz par desitek let zalozene na sluzbach bezicich a naslouchajicich na pozadi. spousti se brzy po zapnuti, zhruba s objevenim loga windows. (to se ti kvuli nastaveni grafiky muze a nemusi zobrazovat).

tve aplikace "pospusteni" startuji az po (automatickem) prihlaseni do windows, cili jsou mene zajimave - a taky at vis, kde se na casove ose pohybujes.

mel jsi napsat co se kdy zobrazuje, misto toho chces tocit videjka.
no jestli myslis, ze nekoho bude bavit to pretacet a jeste u toho sledovat stopky...

a jeden z moznych duvodu:
mas tam taky sitove aplikace a zaroven predpokladam to nejlinejsi nastaveni site: dhcp ziskane z tveho routeru.
predpokladam ze pc nikam neprenasis, neni problem mu nastavit vhodnou pevnou ip (+masku, branu, dns)

ale vetsinu toho bloatware jsi pak zakazal, to schvaluju. treba skype patri k nejhorsim parazitum.

jeste k tomu prihlasovani pinem: smysl nechapu, ale kdyz ti to pripada jako dobry napad...
spravcovsky (administratorsky) ucet ma byt samozrejme s heslem, v nejhorsim pin nebo jine zabezpeceni.
ale kdyz te obtezuje cekani na pin, pak si svuj bezny ucet nastav jako omezeny (users) a nech ho bez hesla.

ono se to lip nastavuje v profi windows. home verze jsou tupejsi a prosazuji to, co si ms zrovna vymysli.

jeste k sluzbam:
ms autoruns, zalozka services, default ukazuje cizi vyrobce.
ve windows je pak prohlizec udalosti - protokoly windows - system, je to postupne podle casu.

Já bych toho chtěl. Třeba -- proč ksakru, jako běžný uživatel, čekám několik minut než mi rychlovarná konvice uvaří vodu? Mám přece rychlovarnou. Je moc príma ta konvice - fajnová, pěkná a levná zrovna taky nebyla. Tak kde je ten problém? Jak ho mám vyřešit?!?
Používej režim spánku. Za sekundu máš naběhlou přihlašovací obrazovku.