Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozbeh pc

Čaute, kúpil som si nedávno nový pc a keď ho zapnem asi až po 20 sekundach sa mi rozbehne monitor.
Pri starom pc som takýto problém nemal. Kľudne nahrám aj video, len neviem kam ho uploadnem.
Ak je treba dopíšem sem hardware.
Vopred dík za odpovede.

Tak skúšal som už aj hdmi, ale stále to isté...
Kolega mi poradil nech skúsim system configuration.
Tam som skúsil dať normal startup a timeout na 10 a keď som dal reštart, tak v tom msc som aj tak mal nastavene to čo predtým, takže žiadna zmena....
https://ibb.co/brtg3bc
https://ibb.co/NVQbqqH
Edit : Update biosu mi pomohol dostať sa od zapnutia pc k windowsu za 25 sekúnd, čo je podľa mňa aj tak dosť keďže mám m2....

těch 30s se uplatňovalo naposledy ve win xp. v novějších systémech, pokud tam není více boot položek, to na nic nečeká.

za část zpoždění mohou nové biosy se svými autodetekcemi, s tím moc nenaděláš.

no a v poslední řadě to jsou spouštěné služby při startu windows, zvlášť od cizích výrobců doinstalovaného sw, dá se zobrazit.
i ten tvůj maglajz v "pospuštění" není zrovna málo. když na tom všem trváš, tak se nediv.

aby se dalo lépe odpovědět, musel bys vypsat co kdy vidíš: jenže na to ses vykašlal a místo toho zpupně zakládáš nový dotaz.

jedna technicka: windows jsou uz par desitek let zalozene na sluzbach bezicich a naslouchajicich na pozadi. spousti se brzy po zapnuti, zhruba s objevenim loga windows. (to se ti kvuli nastaveni grafiky muze a nemusi zobrazovat).

tve aplikace "pospusteni" startuji az po (automatickem) prihlaseni do windows, cili jsou mene zajimave - a taky at vis, kde se na casove ose pohybujes.

mel jsi napsat co se kdy zobrazuje, misto toho chces tocit videjka.
no jestli myslis, ze nekoho bude bavit to pretacet a jeste u toho sledovat stopky...

a jeden z moznych duvodu:
mas tam taky sitove aplikace a zaroven predpokladam to nejlinejsi nastaveni site: dhcp ziskane z tveho routeru.
predpokladam ze pc nikam neprenasis, neni problem mu nastavit vhodnou pevnou ip (+masku, branu, dns)

Já bych toho chtěl. Třeba -- proč ksakru, jako běžný uživatel, čekám několik minut než mi rychlovarná konvice uvaří vodu? Mám přece rychlovarnou. Je moc príma ta konvice - fajnová, pěkná a levná zrovna taky nebyla. Tak kde je ten problém? Jak ho mám vyřešit?!?
Používej režim spánku. Za sekundu máš naběhlou přihlašovací obrazovku.