Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber monitoru

Ahoj,
Prosim o radu jaky monitor cca do 4 tisic by byl vhodný pro tento pc.
A jak je důležitá obnovovací frekvence u monitoru?
Abych nekoupila třeba 160hz a ten počítač uměl třeba jen 120hz.

Lenovo Legion T5 26IOB6 (90RT00W5MK)
Lenovo
Herní a profesionální počítač | 6jádrový procesor Intel Core i5–11400F (2,6 GHz, TB 4,4 GHz) | 16 GB RAM DDR4 | 1 TB SSD | grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 12 GB GDDR6 | bez mechaniky | GLAN | Wi-Fi 6 (ax) | Bluetooth 5.1 | 7× USB (2× 2.0, 4× 3.0/3.1/3.2 Gen1, 1× USB-C 3.2 Gen2) | operační systém Windows 11 Home.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (Kurt)

Na monitoru se nevyplati setrit, je to neco do ceho budete koukat radu let. Kdyz si vyfiltruju parametry, tak nejlevnejsi monitor ktery bych si vzal domu by byl treba tenhle:

https://www.alza.cz/27-philips-27m1n55000za-gaming-d6980494.htm

- na nejake "gaming" kaslu, jde mi o parametry. Muj ciste soukromy nazor - nesel bych pod 27" a pod QHD rozliseni. Panel at je aspon 8b bez FRC, radeji 10b (klidne s FRC, tam to uz znat nebude). Barevny prostor musi byt vyssi nez 100% sRGB. Vyssi svitivost nez mrzkych 250cd. Vyssi frekvence panelu nez 60Hz je fajn, a to i pri normalni praci na desktopu (ne ze ne, at si tady sedobradi murdci tvrdi cokoliv jineho) - klidne 160Hz a vic.

- muzete mit monitor za 4k, ale ... snad vse to ma panely se 6b+FRC, a to nechcete. (a nechce se mi v te tune shitu hledat co ma 8b bez FRC)

edit -

Za 4k https://www.czc.cz/philips-24e1n3300a-led-monitor-23-8/358025/produkt - ale ty vole leta pane 2023 monitor 24" a 1920x1080? Jinak spatny neni, ale premyslel bych o nem pred X lety, ne dnes.