Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fungování MS office ve WIN 11

Na nový notebook jsem si nainstaloval původní můj legální SW MS office. Zatímco ještě ve Win 10 fungoval MS office bez problémů, u Win 11 čekám na konfigurování systému při každém otevření jakéhokoliv souboru Word či excel velmi dlouhou dobu - cca 1 minutu! Jde to nějak odstranit? Je to naprosto neefektivní takto pracovat.¨
Děkuji za radu a odpověď.

Používáš podporovanou verzi Office ve smyslu 2016, 2019 nebo 2021?
Používáš způsob instalace a aktualizace C2R? Pokud používáš MSI tak používej C2R.
Co konkrétně máš za problém? Udělej screen té hlášky "konfigurování systému". Něco podobného hlásí MSI pokud je nabořená instalace nainstalovaného programu přes MSI, jak už jsem psal, pokud je způsob instalace MSI tak používer C2R.
"můj legální SW" - můžu vědět kde zakoupený? A v případě, že máš placený legální SW - respektive přesněji řečenou pouze licenci, proč se s dotazem neobrátíš přímo na prodejce nebo tvůrce programu?

Je to už niekoľko rokov, ale myslím že to robilo presne toto isté. V Outlooku bol problém otvárať prílohy, a ešte zopár vecí tam bolo.. všetky problémy boli ako keby problémy s integráciou do systému.
Dalo sa to nejakými pofidernými metódami odstrániť. Ale dobrovoľne by som to nerobil.

Používám Outlook z OFF2007 ve W10/64/Pro naprosto bez problémů skoro 6 let. Předtím ve W7/64/Pro, při přechodu na nový počítač jsem jen překopíroval Outlook.pst, všechno zůstalo čitelné, přenesly se nejen e-maily, ale i kalendář, kontakty, vše.

Naprosto nic jsem nemusel pro zprovoznění OFF2007 dělat mimořádného.

jak vidíš, tak mají. když ti tak záleží na zastaralé verzi office, neměl jsi updatovat windows, stačilo zůstat u win vista-7.
anebo: https://www.vyhodny-software.cz/office-2016/

anebo si pořiď nějaký free office balik, na takové to domácí pidlikání na úrovni odd2007 bohatě stačí.
https://insmart.cz/nejlepsi-bezplatne-alternativy-ms-office/
některé asi nejsou v češtině: https://www.freeoffice.com/en/ , https://www.softmaker.com/en/comparison-freeoffice-softmaker-office

Nechceš zkusit LibreOffice? open-source, zadarmo, ....

Jinak teda moc použití starých Office pod 2016 nerozumim na těchto nových systémech. Nejde tak ani o to, že by to nemohlo fungovat, ale ty Office už nejsou podporované, můžou tam být bezpečnostní chyby.

Někdo by mohl namítnout, že potřebuje kompatibilní Office se zaměstnáním nebo státem, ale ani to v tomto případě neplatí. Já se už ve 2020 musel doma zbavit svých Office 2013 a upgradovat je na Office 2016. V práci používali už Office 2019 a s Office 2016 to kompatibilní bylo, ale s Office 2013 ne. Starší Office už z hlediska kompatibility nedávají vůbec žádný smysl.

Vlastně teď jsou poslední Office 2021, tak by mě docela zajímalo, jak je to tam s kompatibilitou s Office 2019 a 2016. Jestli to taky rozbíjí dokumenty jako mezi 2019 a 2013 nebo se to dá?

mě stačí potrat off365 co máme v práci: každou chvíli to chce obnovovat nějaký dokument, i když byl korektně uložený na lokálu.
otevírací dialog v moderním "w10" stylu je polonefunkční.
u m$ je kompatibilita s jeho vlastními windows taky sprosté slovo.

problémů s off2013 jsem si zatím nevšim (kromě toho, že uložené soubory jsou menší), přestože stádo tupých indických programátorů avizovalo, že kompatibilita do budoucnosti není zaručena.

Stačí verzování dokumentu nebo poznámky k textu. Office 2013 s tím novým nepočítá a ty dokumenty rozbije.

Podle MS, když budeš všechny dokumenty pravidelně přeukládat v rámci updatů Office 365, tak budou stále kompatibilní. ]:)

Jinak tomu rozumim, kdyby ty nekompatibility nevytvářeli, tak proč bychom si kupovali nové Office a všichni bychom jeli stále na 2007. :-)

Ideálne riešenie je LibreOffice - https://www.libreoffice.org/download/download-libreoffice/
Používa to už veľa ľudí, vždy nájdeš aj návody ak by si niečo nevedel a ten office je dosť podobný práve starším balíkom ako je MSO 2007(vykopávka). LibreOffice má síce UI ktoré pôsobí trocha retro ale je to nové, všetko aktualizované, funkčné a sám ho používam k maximálnej spokojnosti. Dokonca vie pracovať aj s formátami MSO, ukladať ich do tohto alebo čítať/upravovať, občas sa ale v tom prípade vyskytne chybné usporiadanie textu... Všimol som si dokonca že už aj slovenské úrady posielajú dokumenty v tomto formáte čiže LibreOffice sa udomácnil aj na profi scéne a stále to napreduje a naopak MSO u mňa totálne upadá. Svet by bol určite krajšie miesto bez MSO takže neváhaj a prejdi.

Konkrétně Ti neporadím, protože MS Office už dlouho nepoužívám, ale zkus si stáhnout a nainstalovat LibreOffice. Používám ho už roky a nikdy jsem žádný problém neměl a navíc je zdarma. Že by byl MS Office v něčem lepší říct nemůžu, spíš naopak.

Presne tak, ani mne nepríde že je MSO lepší. Keď si predstavím že potrebujem pracovne balík na dokumenty tak vyhráva práve LibreOffice ktorý síce má menšiu adopciu aj keď to stúpa ale čisto z používateľského hľadiska. Prečo používa tak veľký počet ľudí stále MSO 2007 aj dnes? Poznám takých čo používajú 2003. Pretože sa naučili robiť v tomto programe a ak by mali prejsť na nový tak sa treba učiť nové cesty, veľa zmien a všetko to treba proste hľadať... MS furt príde s "modernejším" vzhľadom a ľudia s tým majú vždy problém. Budú ďalšie balíky od MS a znova to bude iné ale LibreOffice sa bude meniť len minimálne a nie je takmer nikdy potrebné znova sa učiť nové postupy.

když je lepší alternativa a zdarma

Jak pro koho. Jiný Word by mi nevadil, stačil by mi asi i WordPad z W95, prezentace nevytvářím ani neprohlížím, s Accessem jsem to zkoušel vícekrát a vždy jsem se vrátil k dBASE IV. Ale v případě Excelu by mi náhražka nepochybně nestačila, kvůli makrům, VBA a opravdu složitým mnohastránkovým sešitům se stovkami/tisícími vazbami.

jeste kdyz ctu zadani: tazatel co mezitim odumrel popisuje, ze mu start msoff trva minutu.
podobne se dokazaly chovat msoff ve velke firme, kde je vsechno na siti (i domovsky adresar uzivatele) a kde navic firma pouziva vytuneny antivirovy balik.

1) jake je pouzito prihlaseni - lokalni ucet nebo microsoft?
2) v nastaveni off2007 je videt adresar pro ukladani dokumentu a sablon - nevede to nahodou na onedrive?
3) je ve windows doinstalovany nejaky cizi antivir?