Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fungování MS office ve WIN 11

Na nový notebook jsem si nainstaloval původní můj legální SW MS office. Zatímco ještě ve Win 10 fungoval MS office bez problémů, u Win 11 čekám na konfigurování systému při každém otevření jakéhokoliv souboru Word či excel velmi dlouhou dobu - cca 1 minutu! Jde to nějak odstranit? Je to naprosto neefektivní takto pracovat.¨
Děkuji za radu a odpověď.

jeste kdyz ctu zadani: tazatel co mezitim odumrel popisuje, ze mu start msoff trva minutu.
podobne se dokazaly chovat msoff ve velke firme, kde je vsechno na siti (i domovsky adresar uzivatele) a kde navic firma pouziva vytuneny antivirovy balik.

1) jake je pouzito prihlaseni - lokalni ucet nebo microsoft?
2) v nastaveni off2007 je videt adresar pro ukladani dokumentu a sablon - nevede to nahodou na onedrive?
3) je ve windows doinstalovany nejaky cizi antivir?