Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem deska A520M-HVS - proč se nesmí prodávat po celém světě?

zdravím, na aukru jsem neuváženě koupil počitač s touto deskou a teď se dívám na její vlastnosti. Nic moc a v popisu uvádí že:
Tento model se nesmí prodávat po celém světě. Informace o dostupnosti tohoto modelu ve vaší oblasti vám sdělí místní prodejce.
nevíte někdo důvod ?

Změna předmětu, původně: deska A520M-HVS (host)

Kde jsi na takovou kravinu přišel? Fakt by mě to zajímalo... Normálně se prodává a ani nevidím důvod proč by nemohla.
https://www.czc.cz/asrock-a520m-hvs-amd-a520/374433/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=SEG04_CAT01_Komponenty&utm_content=KOM-Zakladni-desky&utm_id=heureka.cz_SEG04_CAT01_Komponenty
Edit: Za 1300,- nemůžeš čekat zázraky.

To je podle mě jen zřeknutí odpovědnosti. Myslím, že do některých zemí se.nesmi dovážet deska pokud má TPM čip a tak tuto větu cpou všude.