Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cpu ryzen 7800x3D zkušenosti

Ahoj máte někdo zkušenosti s ryzen 7800x3D? Za pár sekund jede na 85 stupnů při 100% jader a zátěži hodnota Tctl nebo Tdie max 85 stupnů. Při 85w, když se ovšem sníží PPT na 65w tak to jde do 65 stupnů. To cache hodně tedy topí.
Nevíte při 65w o kolik se propadne výkon? Někdo říká že 5%. Dík
Cpu Tctl naskočí na 86 stupnů, ale to je za 2 sekundy od testu, pouzdro na 86 taky.
Jádra se pohybují cca na 80-84 stupněch. Teplota L3 43 stupnů. Cpu IOD hotspot je 46 a průměr 41.
Cpu CCD Tdie je 80 necelých. Jen to pouzdro a Tctl je tak vysoké.
JInak cpu ukazuje 74 stupnů a cpu celok 85 což je cpu package.

Abych pravdu řekl, tak nejvyšší teploty s přehledem mám při hraní, a to BF2042 s 128 hráči, kdy CPU jde 80-90% všechna jádra a teplota jde i na CPU 90°C ale je to s grafikou 400W+ tepla, což při syntetickém CPU testu mi sestava tolik tepla negeneruje, nejvíc spadnou teploty zapnutím klimatizace, protože chladit komponenty vzduchem, který má skoro 30°C prostě nejde a airflow i CPU chladič můžu mít jaký chci, hlavně mám i 5800X, který je snad nejhorší na chlazení, každopádně i při těch 90°C se nic moc neděje a výkon je bez problémů, ale je to dost na hraně.

Tazatel má 7800X, který uvádí Max. Operating Temperature (Tjmax) 89°C a nevíme co má konkrétně za chlazení, každopádně když překročí kritické teploty, tak se to max podtaktuje a sníží výkon, zkoušet v BIOSu podvolovat nebo snižovat TDP se samozřejmě dá, za cenu nižšího výkonu, ale TDP na 65W už mi přijde dost a teploty by měli padat 10-15°C.

Také jsem si teď pořídil 5800X. Bál jsem se ale trochu desky. Mám Asus ROG STRIX B450-F GAMING ve které jsem 3 roky provozoval R5 3600 na 4,25MHz. Trvale. Když nastavím všechna jádra na konstantních 4700MHz, tak to při testu neuchladím. Napětí 1,2V už občas nedrží. Vypnul jsem tedy SMT, napětí zvedl na 1,22V, nastavil na 4650MHz a dobrý. Při brutálním testu taky umí na chvilku 91 stupňů, ale víc to neleze. Běžnou teplotu mám potom OD 50 do 85... Oproti 3600 je to střela. Najednou mám pocit, že 2070S konečně u her ve 2K a 165Hz pracuje...