Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční Office 2016

Dobrý den.
Mám problém s Officem 2016 na starém notebooku Lenovo G570 (Intel Core 2 Duo 2,2 GHz, RAM 8 GB, SSD hardisk Crucial) Je na něm Windows 7/64 bitů- originální- před pár dny nainstalovaný i s aktualizacemi. V notebooku nainstalované ovladače jsou (nejnovější). Mám Office 2016 (licence z Aukra)- dostal jsem odkaz na Office (soubor IMG), stáhnul, nainstaloval, vložil licenční číslo- vše proběhlo v pořádku. Jenže s ním nejde pracovat- když otevřu třeba Word (nebo Excel nebo něco jiného z Officu),vůbec nejde psát text, kurzor se ani nerozbliká, posouvat stránka dolů také nejde. Někdy napsaná písmena naběhnou- ale třeba až po minutě ale většinou nenaběhnou vůbec..(a když naběhnou, ne všechny- jen několik prvních, které jsem napsal na klávesnici) Zkoušel jsem i otevřít nějaké své dokumenty ve Wordu a otevřít jdou, ale zas to ukáže jen jednu stránku a posunout dolů to nejde. Zkoušel jsem ještě z Microsoftu doinstalovat balíček starších Direct X- také nepomohlo. Officy jsem zkoušel odinstalovat a nainstalovat znovu- také stejné. Zkoušel jsem i nainstalovat Officy 32 bitové a také stejné.
Jinak na tom notebooku vše funguje.. Zkoušel jsem i přes ,,Programy a funkce" dát ,,Změnit" a ,,opravit Office offline" to nepomohlo. A když jsem dal ,,online" tak to chvíli pracovalo, pak hodilo chybovou hlášku, že se to nepovedlo a Office nadobro zmizel z pc- ani v ,,Programy a funkce" už nebyl zobrazený.. musel jsem ho nainstalovat znovu- zkusil jsem podruhé ,,opravit s připojením na internet a opět to samé- uplně zmizel..
Po znovunainstalování stále stejné- nejde psát text, je to celé divné a kousnuté..prodejce také neví..

loading...

Nene, jenom šetřím kde se dá :-) Nemám moc čím frajeřit. Možná bazénem, ale ten bych nejraději zrušil a zasypal. Když spočítám měsíční náklady na chemii a elektřinu, tak koupaliště vyjde levněji... Takže to taky není záviděníhodné... Na druhou stranu jde zase o klid a relax, kam si můžu odskočit v bermudách třeba v jednu v noci, osvětlení tam mám na fotobuňku taky, takže za půl hodinky jsem zase plný energie.

Já to myslel tak, že má používat podporovaný Windows (bez ohledu na Office). A podporovaný Windows je 10 nebo 11.
A další věc je ta, že Office a ne zrovna aktuální buildy na Windows 7 sice rozjede, ale ta funkčnost nemusí být úplně nejlepší. A nejnovější buildy Office na Windows 7 nerozjede (Office 2016, 2019, 2021 používají v aktualizačních kanálech nejnovější build Office ve Windows 10 a 11, ve Windows 7 ale ne), jaké jsou dostupné buildy v aktualizačních kanálech a pro jakou verzi Windows jde zjistit např. v tomto API:
https://mrodevicemgr.officeapps.live.com/mrodevicemgrsvc/api/v2/C2RReleaseData
Proto jsem psal to co jsem psal.
Jestli chce bojovat s Office na Windows 7 tak je to jeho boj, za mě to rozhodně v roce 2023 vhodné není.
... a co se týče "Intel Core 2 Duo", příbuzný měl před dvěma lety tento cpu a to byl dokonce pc, a byl to už nepoužitelný šrot a koupil si nové pc...

No jo, proto jsem psal o Libre Office... Přijde mně stejný ne-li lepší než Microsoft Office. Je zdarma a přijde mně svižnější. Tím nechci plivat na "Mrchosoft", ale proč bych měl platit za něco, co pořádně nefunguje když mám alternativu zdarma, která je daleko lepší a modernější?
Microsoft vždy jen něco vypustí a potom teprve ladí problémy. Když to dotáhne do konce, tak vydá zase novou verzi kde se problémy opakují nebo vzniknou zase jiné.
Prostě platící brzké uživatele považuje asi za betatestery nebo nevím...

Mám Office 2016 na Win10 a rozhodně běhá rychleji než LibreOffice. Ten mám nakonec taky, ale pracovní dokumenty s verzováním se v LibreOffice domrví, tudíž potřebuju Office od MS.

Pokud někdo MS Office potřebuje, tak přesně ví proč podobně jako já. Kdo neví, jestli je potřebuje, tak na 99% mu stačí LibreOffice, které jsou srovnatelnou alternativou. Rozhodně bych ale namítal, že mají být lepší, to fakt ne.

Jestli chce bojovat s Office na Windows 7 tak je to jeho boj, za mě to rozhodně v roce 2023 vhodné není.

Souhlas.

"Intel Core 2 Duo", příbuzný měl před dvěma lety tento cpu a to byl dokonce pc, a byl to už nepoužitelný šrot

Mám Core2Duo na noťasu, je to použitelné na základní brouzdání na webu bez videa a na základní kancelář a emaily. Mám to v práci, ale je to můj soukromý noťas. Dokonce to běží s 2GB RAM, ale teda je tam Ubuntu LTS a je tam SSD, to tomu zařídilo "druhý" život. :-)

Máš 3 možnosti.

1. Bud sa na nefunkčny office vykašleš a stiahneš si libre office ktorý je zadarmo

2. Skúsiš nanovo preinštalovať tvoj nefunkčný office s tým že ho odinštaluješ úplne a znova nainštaluješ a skontroluješ po pinštalácii že si tam zadal správne kluč.

3. Ak nechceš robiť nič z toho čo som ti napísal v bode jedna a dva, tak máš ešte možnosť si stiahnuť aktivátor KMS z netu. Ale na to ti link dávať nebudem

Tak mi stejně nedalo a ještě jsem se po tom pídil a přišel jsem na to. Notebook má přepínatelnou grafiku (ale ne dvě grafiky- ale dva režimy práce grafických procesorů- buď ,,vysoký výkon" nebo ,,úspora energie") a nastavil jsem to v Catalyst Control Center na ,,zvolte grafiký procesor manuálně" Předtím to bylo na ,,dle potřeb aplikace zvolte grafický procesor"- to byl režim, kde se pro každou aplikaci zvolil ten řežim- buď úsporný nebo výkon. Teď když nastavím v tom manuálním režimu přepínatelnou grafiku na ,,úspornou" - funguje to a když nastavím na ,,vysoký výkon" také Office funguje- prostě to dělá to odškrtnutí ,,zvolte grafický procesor manuálně"... Ale nevím, proč to pomohlo- je přece jedno, jestli to nastavím manuálně na všechny aplikace nebo režim pro každou aplikaci zvlášť.. A když dám v tom režimu pro každou aplikaci zvlášť pro Office ,,úsporu"- nefunguje Office a když v něm dám ,,výkon" také Office nefunguje- musí to běžet v tom manuálním režimu prostě..