Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem M-disc nejde vypálit

Zdravím, mám mechaniku ASUS DRW-24D5MT a v žádném programu (Power2go 8 dodaný s mechanikou, Ashampoo Burning Studio, Asoftis Burning Studio) se mi nedaří vypálit m-disc 25 GB. Normálně funguje projekt, ukazatel kapacity do 23 GB taky, ale Burn reaguje na vložený disk avšak nic nevypaluje ani nehlásí. Jediné co mě napadá
je že mám disky Verbatim BD-R 25 GB, ale v sheetu k mechanice je uvedem DVD+R M-DISC, ten ale nikdo nenabízí:

Write Speed (max)
DVD+R : 24X
DVD-R : 24X
DVD+R(SL, M-DISC) : 4X
DVD+RW : 8X
DVD-RW : 6X
DVD+R(DL) : 8X
DVD-R(DL) : 8X
DVD-RAM : 5X
CD-R : 48X
CD-RW : 24X

Díky za jakýkoliv podnět.

No jo, ale je tam napsaná i podpora vypalování na M-DISC. "

Vypalovací mechanika DRW-24D5MT podporuje čtení a vypalování na tzv. M-Disc. Jejich výrobce deklaruje, že při správném uložení dokážou uchovat data na více než 1000 let. Což je 125 krát delší doba než u pevných disků, flash disků a dalších zapisovatelných médií, které mají průměrnou životnost okolo osmi let. M-Disc jsou DVD a Blu-Ray disky s velkou odolností proti oxidaci a vysokým teplotám.

"