Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC - 40k

Zdravím, vybral jsem tento HW, výhradně pro hraní her ve FHD, prosím o info co by jste změnili a proč, díky moc!

MB - ASUS PRIME Z790-A WIFI
CPU - Intel Core i5-13600KF @ 3.5GHz - TRAY
RAM - Kingston Fury Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR5 5600MHz EXPO
GPU - ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3060 V2 OC LHR
SSD - Kingston FURY Renegade 1TB
Case - Endorfy Signum 300 ARGB černá
Zdroj - Cooler Master MWE Gold V2
Chladič - Endorfy Fortis 5 ARGB

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

V herním PC stojí grafika zpravidla půlku nebo víc. Ty máš bomba desku za 7500, procesor za 7500 a tři roky starou grafiku za 8. Netvrdím, že stále nemá dobrý poměr cena výkon ale viděl bych ji spíš do sestav okolo 25K. Prostě se nad tím zamysli. Jestli radši nový spodek a horší grafiku (3060) nebo starší spodek (např 5800x) a novější grafiku (4070).

Díky za odpovědi, já mám ovšem špatné zkušenosti s AMD procesory a to vč. 5800X konkrétně s teplotami. Vím že ty CPUčka jsou na to stavěné, ale i tak.

Tzn. k mé aktuální sestavě, pokud bych vyměnil grafiku za ASUS Dual GeForce RTX 4070 OC White Edition, 12GB GDDR6X tak souhlasíte se sestavou?

Všetko záleži na tom aké máš nároky...Či si rád všetko dávaš na max detaily alebo či ti len stačí že sa da hra hrať na normálnych detailoch.
Ak si náročnejší a chceš drahšiu tak by som ti odporúčal zobrať to tak ako som ti to tam dal. Je to síce o 5000kč drahšie, ale máš minimálne na 8rokov pokoj.
Ked si porovnáš procesor 5800x s tým čo som ti poradil, tak rozdieli vo výkone sú tam dosť veľke

Nevymýšlej nesmysly. Pokud na to máš, je to, co tady nahodil Lorenzo super (až na tu bednu).

Jestli ale na to nemáš, tak je 5800X + RTX4070 pořád výborná volba na hraní za přijatelnou cenu. Dokonce by šlo jít eště o málo níž s 5700X nebo 5600X a pořád by to tu RTX 4070 dalo a ta je nejdůležitější. Až pokud bys zjistil, že furt peníze nestačí, tak potom by se vymýšlela jiná levnější grafika třeba i od AMD.

Nesouvisí to nijak.

Na grafiku od AMD se koukat můžeš, ale nemají adekvátní konkurenci k RTX 4070.

Buď mají RX7900XT, která je o 5 tisíc dražší nebo starší generaci, která je někde mezi RTX4070 a RTX4060. Proto říkám, že pokud bys na tu 4070 nedosáhl financema, můžeme se bavit i o AMD grafice, ale jinak to smysl nedává.

Snad finální seznam je tedy:
MB - ASUS TUF GAMING B650-PLUS
CPU - AMD RYZEN 7 7800X3D @ 4.2GHz
RAM - Kingston FURY Renegade RGB Silver 32GB (2x 16GB) DDR5 6000MHz
GPU - ASUS Dual GeForce RTX 4070 OC Edition
SSD - Kingston FURY Renegade 1TB
Case - Endorfy Signum 300 ARGB černá
Zdroj - Cooler Master MWE Gold V2
Chladič - Endorfy Fortis 5 ARGB
Monitor - MSI Gaming G272C - LED monitor 27"
OS - Win11

Je to takto dle vás v pořádku? Nebo by jste ještě něco obměnili?

Asi ok.
Trochu jsem se podivil nad zdrojem, mimochodem, kolik Watt? Ale podle recenzí je ok.

Já bych teda do desky od Asusu pro AM5 nešel, třeba MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI - AMD B650 je za mě mnohem lepší. Jako nikdy jsem proti deskám od Asusu nic neměl, naopak pro AM4 doporučuji TUF B550 Plus, ale u té nové platformy mi MSI desky přijdou podařenější nebo minimálně tam Tomahawk vypadá dost dobře. Prostě kdybych byl kupující já, vzal bych tu.

Zdroj https://www.mironet.cz/cooler-master-mwe-gold-v2-650w-aktivni-pfc-atx-120mm-ventilator-80plus-gold+dp498502/ , bude lepší volba již jednou zmíněný https://www.czc.cz/seasonic-focus-gx-650-650w/305097/produkt ?

Také mám právě dobré zkušenosti s ASUSem, proč bych neměl vybrat tedy i pro AM5? V čem bude lepší ta MSI?

Ještě dotaz ohledně grafiky, je to dualfan, mám se něčeho obávat? některé grafiky jsou větší, 3fanové.

Ok, 650W bude akorát i pro případný upgrade jednou, to bude stačit.

Seasonic je výrobce, Coolermaster žádné zdroje nevyrábí, nechává si je vyrobit, je to ošidné, ale tenhle, co máš, jim podle infa z netu vyrábí firma z Shenzhenu, takže by se dalo říct "čína". Jenže firma se specializuje na kvalitní průmyslové zdroje, takže bych očekával, že ten zdroj od Coolermasteru může být hooodně kvalitní.

Výběr je na tobě, já bych se nebál ani jednoho.

Asus TUF B550 Plus je osazen kvalitnějšíma součástkama než TUF 650 Plus, tak to je, proč Asus šetřil netušim. Já mám jinak rád Asus i MSI, zase je to na tobě, ale mně MSI B650 Tomahawk přijde lepší: součástky, design a třeba i audio čip.

Díky za info! mrknu ještě na tu MSI.

Prosím ještě info co ta grafika? "Ještě dotaz ohledně grafiky, je to dualfan, mám se něčeho obávat? některé grafiky jsou větší, 3fanové."

Mám se podobně jako u desky dívat raději na MSI? Větší grafika = větší chladič? nevím jak tomu mám rozumět.

Nevim. Sám jsem měl GTX 1070 v podobě Asus Dual, byla ok. Ale u RTX 3070 v podobě Asus Dual jsem zaslechl nějaké negativní zprávy s ohledem na hlučnost a pískání. Jak to je u RTX 4070 u tohohle modelu nevím.
Zase někdo říká, že Gainward Ghost stojí za pendrek, ale znám kluka, který má GAINWARD GeForce RTX 4070 Ghost 12GB a říká, že je super. A například tahle dvouvětráková grafika má 269mm. Přitom taková třívětráková GIGABYTE GeForce RTX 4070 EAGLE OC 12G, která se mi líbí a během několika dní do ní jdu, má 261mm. Takže se ani nedá říct, že ty třívětrákové musí nutně chladit líp, protože důležitej je pasiv a ten může být masivnější i u dvou větrákové karty.

Asus RTX 4070 Dual OC má 267mm, takže zjevně taky není vysloveně malá.

Nemělo by to být potřeba. Buď pořídíš RTX 4070 s 8pinem nebo jsou i na 12/16 pin, ale měla by být v obsahu balení grafiky redukce na 2x8pin. A ta grafika ma 200W, teda jí redukce nemůže vůbec vadit, problémy byly až u žravějších grafik.

Edit: ty zde vyjmenované grafiky Asus DUAL, Gainward Ghost, Gigabyte EAGLE jsou na 1x8pin. Musel bys koupit jinou, aby byla na 12/16pin, ale není k tomu důvod.