Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestavba počítače nebo pořízení nového?

Prosím o zhodnocení, jestli by stačilo počítač omladit výměnou částí komponent nebo jestli bude výhodnější pořídit nový.

Počítač je postaven 5/2017, má tedy 6 let. V době pořízení měl cenu asi 12500kč. Cena bez Windows a monitoru. Kupované zvlášť.
Funguje naprosto spolehlivě a výkonem mi bohatě stačí. Kancelářská práce, surfování, mp3, filmy, párkát do roka si zahraji Age of Empires HD a Fallout 4.
Důvodem proč zvažuji obměnu počítače je pořízení nového velkého monitoru, který má konektor HDMI nebo displayport. Integrovaná grafika má jen VGA a DVI, takže bych musel dokupovat grafickou kartu.

Konfigurace počítače:
MSI B250M PRO-VD
Intel Core i3-7100
Kingston HyperX Fury 8 GB (2x4GB) DDR4 2400 MHz CL15 (v dual channelu)
Samsung SSD 970 EVO M.2 250GB (systém)
HDD WD 1TB, 3.5", SATAIII/600, 7200rpm, 64MB, WD10EZEX
Energy Knight (Seasonic) SS-500ET T3 500W

První možnost je vyměnit MB+CPU+RAM za současný ekvivalent. A zbytek - disky+zdroj+case ponechat.
Prosím o vaše zhodnocení, zdali toto řešení je dobré, nebo jestli se domníváte že disky jsou dnes již rychlejší a tedy pořídit nové, a pak netuším jestli zdroj bude kompatibilní s dnešními deskami. Je tam rozdíl 6 let.
(Zdroj Connector: 1x 24pin Main; 1x 8pin 12V CPU; 1x 4pin 12V CPU; 2x 6pin PCI-Express; 4x SATA)

Druhá možnost by bylo postavení komplet nového počítače. Opět by se pohyboval ve stejné cenové hladině - kolem 12 tisíc bez OS a monitoru.

Kterou možnost by jste doporučovali vy?

V obou případech budu volit základní desku se 4mi sloty ram. Tady na tomto počítači jsem udělal chybu, že deska má jen 2 sloty a tak nešlo rozšířit paměť.

Děkuji !

tak urcite. ale prece jen jsi omezeny tim, co vyrobce desky vyvede ven na konektor.

tazatal necht zavari excel, nasype do sloupcu bazarove/updatovane komponenty, nove a hned uvidi zac je toho.

ale jak tu nekdo onehda naznacoval, ze ke graficke karte staci 2jadrovy procesor, tak tudy ne.