Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Steam ukazuje stahovani 30 mbs ale realne mi to jede 4-5 mbs?

Zdravicko dobri lide mam takovy nepatrny problem ktery mi vsak dokaze sebrat drahocene 3 hodiny casu meho drahoceneho zivota.Jde o to ze si ted stahuji jistou hru o velikosti 150 gb a i pres to ze mi steam ukazuje temer 40 mbs tak mi to ale jede realne po 4-5.Myslel sem si ze je to hardiskem protoze sem mel jeden SSD disk asi 3 roky a byl ve zbidacelem stavu koupil jsem si tedy novy Apacer 2.5 sata III 6gb/s SSD 512 gb hardisk za 700 korun.Problem vsak pretrvava a stale mi to jede pouhe 4-5 mbs.Mam wifi ano chapu reknete se nediv kdyz mas wifi proc mi to ale tedy ukazuje takovou rychlost kdyz realne to jede o dost velky kapanek mene ? Mam nainstalovane nove win 11 home na novem hardisku a myslel sem si ze to pomuze...ano pc bezi jako novej vse jde rychlosti cervene kocapky rizene esem Rimmerem ale ta rychlost internetu na steamu porad nejak vazne...je tu nejaky znali chytry clovicek ktery by mi dokazal muj miniaturni problem osvetlit nebo jeste lepe vyresit ? Dekuji vam dobri lide a slunce v dusi vsem ! viz. screenshot https://ctrlv.link/VtYZ

Řešení:

Realne tomu rikam tak ze kdyby to jelo 20-40 tak mam 100 mb stazeno za 2-5 vterin ale pritom mam 100 mb stazeno za 15-20 vterin tedy to nejede tak jak to pise 40MB/s ale tech 4-5 ( takhle mi jede bezne torrent wifi mi vytahne max 5mbs) ale steam ukazuje 40 MBS a pritom to realne dle meho nevyvratitelneho vypoctu E=mc na druhou jede razantne mene. Uz je to 90 minut co stahuju a pritom mam stazeno jen 60 gb dle vypoctu viz.screenshot bych mel mit stazenou hru a to dokonce jeden a ctvrtkrat ! :-)3-[ https://ctrlv.link/3Yjl

A není to tak, že si pleteš dva údaje rychosti?
mbps (mb/s) vs MB/s
8 b = 1 B
mbps se udává rychlost síťového připojení
MB/s se udává např. rychlost ukládání na disk
Např. pokud se ti to bude stahovat rychlostí 40 mbps tak se ti to na disk bude ukládat rychlostí asi 5 MB/s

praha bych psát nemohl
To je o gramatice a taky o úctě. Je to název města, navíc našeho hlavního.
U m a M je to z důvodu toho, aby se nepletlo m (mili) a M (mega). Asi by moc nebylo vhodné tvrdit "je tam proud 5 mA" a přitom tam bylo 5 MA = je to technická záležitost
Když někdo napíše mbps tak to beru technicky, mili to asi těžko být může, respektive těžko někdo používá mili ve smyslu mbps, tak je jasné, že myslí mega...

Okecat? Já ale píšu pravdu. Ty si jako myslíš, že nevím co je mili a mega a jaké mají zkratky? Na všech školách počínaje základkou, konče dvěma technickými výškami jsem měl z fyziky za 1. Jasně a já asi nebudu vědět rozdíl mezi m a M a nebudu vědět kde použít m a kdy M :-D Mysli si co chceš.

Ano. Zbytečné. Stejně tak jako je zbytečné řešit to, že tazatel napsal g místo G (3x) a m místo M (2x), když je snad každému jasné, že se tím myslelo giga a mega, dokonce snad i tazateli. A je zbytečné řešit, když to někdo takto ve vlákně jako je toto použije, vůbec s tím nemám problém. Dokonce i bez toho, aby existoval nějaký seznam nebo komise :-/
Odpověď na tvou první hloupou otázku je ne.
Odpověď na tvou druhou hloupou otázku je ne.

Důvod proč bych měl za ním chodit? Je jedno jaký má profesor na to názor, klidně může mít jeden libovolný profesor stejný názor jako ty nebo 100 různých profesorů na to může mít názor 50 na 50 nebo 40 na 60 nebo 60 na 40 nebo jakýkoliv jiný výsledek.
Nejsme na akademické půdě. Nebavíme se o vysokoškolském testu, nebavíme se o diplomce... Bavíme se o vlákně na poradně, kde se ptá někdo, kdo má problém s tím, že nebere ohled na velikost písmene b a B. A ty teď řešíš můj názor na mé použití m s malým m. Já přece na toto můžu mít svůj názor a i budu mít svůj názor.
Tak nechápu proč píšeš: "Do té doby holt budeme mít opačný názor."
"Do té doby..." Na 100 % bych svůj názor neměnil, i kdyby 100 ze 100 profesorů můj názor považovalo za hloupý.
To si jako myslíš, že na tento konkrétní názor (to jestli je hloupé psát na poradně mbps ve vlákně jako je toto) má vliv názor nějakých profesorů u mě nebo u tebe? Nějak tě nechápu :-)

Ano, máme na to jiný názor.
I na to, co teď píšeš.
Některé věci jsou pevně dané, s tím souhlasím. Například je pěvně dané to, že podle soustavy SI se mili označuje malým m a mega velkým M. Pevně dané je například i to, že když někdo píše diplomku, tak v případě mili by měl psát m a v případě mega M.
Pevně dané ale není to, že by někdo musel ve vlákně jako je toto používat v případě mbps velké písmeno M, protože jednak i v případě použití malého písmene m je každému jasné, že se jedná o mega, a jednak se jedná něco ve smyslu neformální diskuse.
A nemyslím si ani to, že by někdo, kdo v takovém případě používá mbps, měl vypadat jako méně bystrý.
To je taky věc názoru a není to pevně dané.
To ale ty sotva pochopíš, což je myslím pěvně dané :-)

Nezačal jsi to chápat.
Soustava SI byla vytvořena proto, aby byl řád v jednotkách a jejich označování.
Tam, kde je to vhodné a potřebné, by se tento řád měl dodržovat. Řeč je o formálním prostředí.
Jenže toto vlákno je neformální prostředí. A v neformálním prostředí se striktně dodržovat určité věci nemusí, je pak na názoru a úvaze každého, jaké že to ty věci z těch určitých věcí jsou. Může to být třeba tykání/vykání, striktně dodžovaná gramatika nebo třeba malé m v Mbps. A to, že se někdo rozhodne nedodržovat určité věci v neformálním prostředí ještě neznamená, že je nebo by měl vypadat jako méně bystrý. A to, proč já v neformálním prostředí jako je toto vlákno píšu a budu psát mbps, jsem už vysvětlil.
Stále nechápeš? Já se snažil...

Jasně, pravdu máš pochopitelně ty, i když se tam ten "náhodný" překlep opakuje hned dvakrát. Podivuhodná náhoda nebo ti jen mozek myslí jinak a ruce to pak napíšou.]:)
A co je to kliny taky netuším, ale dle tvé teorie jsem si to domyslel, protože ty to přece můžeš psát jakkoliv. Vrať se do školy.
A chyba tam je, je vás víc s těmi překlepy.:-D
https://www.databazeknih.cz/knihy/drz-me-pevne-miluj-me-zlehka-pribehy-z-tancirny-century-90294
https://www.cbdb.cz/kniha-53057-drz-me-pevne-miluj-me-zlehka-hold-me-fast-love-me-slow-tales-from-the-century-ballroom

Pěvně, kliny, to jsou překlepy.
Jako nezlob se na mně, ale číst po sobě a opravovat překlepy nebo striktně dodržovat gramatiku (nejsem jazykově založený, čeština mně nikdy nijak nešla, cizí jazyky už vůbec ne) v diskusi týkající se velikosti písmene m, rozhodně nebudu.
Jasně, rozebírej si tu mé překlepy, do toho, bude jich tu hodně. Nechápu co tím ale chceš dokázat.
No vidíš, dokonce kde se překlep pěvně vyskytuje.
Já nepíšu jakkoliv ani v neformální diskusi a ani v poněkud slabomyslné diskusi jakou vedu teď s tebou nebo s hostem.

Smutné. Blbec jsem tu já? Na základě čeho? Když vysvětluju popravdě jak se věci mají? Na základě toho, že si dovolím vědomě psát ve vlákně jako toto mbps? Na základě toho, že v slabomyslné diskusi mám hromadu překlepů? Na základě toho, že má čeština není dokonalá i když se snažím a už vůbec ne, když se nesnažím? Tvůj názor ti neberu, ale myslím si o tobě svoje.

souhlas. prvni ze vseho jsem zacal psat tu prdel s malym p, pak me uplne prestalo bavit hledat na klavesnici shift.

vyjimku delam jen u poradnych elektrickych jednotek, inu vzpominky na mladi na vesnici.

lec chudak tazatel co neumi pocitat, ho neznalost jednotek komunikace primela vyhodit 700 za shitovy disk, dobry leda do usb.

A četl jsi důvod proč píšu a proč mi nevadí psát mbps? Výsledek není miliardkrát jiný. I když napíšu nebo někdo napíše mbps tak tím myslím a předpokládám i někdo jiný myslí Mbps, protože mili to být nemůže nebo to ve smyslu milibajt nebo milibit nikdo nepoužívá.

Naopak - je škoda času TEBE niečo vysvetľovať! Jednotky sa majú písať tak, aby sa to presne identifikovalo! M = mega, m = mili - to je OBROVSKÝ rozdiel. b = bite (bit), B = byte (bajt) a B (bajt) má vždy 8 b = bite (bitov). Takže ak niekto (ako ty - mudrc - napíše 100 mbps - znamená to 100 milibitov za sekundu (pričom milibit ako jednotka NEEXISTUJE) a Potom je tie rozdiel napr Mbps a MBps - to druhé je 8-násobok toho prvého (teda 8* menšia hodnota toho prvého).
Lenže ty arogantne a "múdro" potvrdzuješ svoju hlúposť.

ackoli tu husu povazuju za asocialniho idiota, v tomto pripade je to jednoduche: nektere jednotky si proste nespletes a tvrzeni napr. o milibitech patri do rise pohadek.
a kdyz se muze stat ze by vzniklo zmateni, normalni clovek ci brtnik to proste opise.
(polonechapajici laik ne a pak vznikne tento thread)

bo jen kupec nejshitovejsich ssd netusi, ze stahovaci rychlosti v bitech a prenosove rychlosti v bajtech jsou rad od sebe, teddy vymena disku nikdy nevyresi problem se stahovanim.

Souhlasím s tvým názorem, že: "Jednotky sa majú písať tak, aby sa to presne identifikovalo!"
Píšeš: "milibit ako jednotka NEEXISTUJE"
A právě proto, když někdo napíše mbps, je jasné, že tím myslí Mbps. A v diskusi, při řešení problému jako se řeší v tomto vlákně a pod., je jedno, jestli někdo napíše mbps nebo Mbps, v obou případech má na mysli Mbps a to Mbps je přesně identifikovatelné i když napíše mbps, jednak z toho důvodu, který jsi zvýraznil, a jednak že je jednoznačné o jakých řádech se tu bavíme. Proto nevidím problém použít mbps s malým m.
Obrovský rozdíl a problém by to bylo a je v případě, kdy to jednoznačně identifikovat nejde. Například jak jsem už uváděl mA vs MA.
Co se týče malých a velkých písmen tak to není jedno v případě b jako bite a B jako bajtu a to se zaměňovat nemůže, protože v tom případě dopadne člověk jako tazatel. A na to jsem tazatele jako první upozorňil já, že si plete b a B. Jestli tu někdo chce řešit něco co je irelevantní, například velikost m, když je jasné, že tím člověk myslí mega...
Já arogantně potvrzuji svou hloupost? Jen jsem se snažil vysvětlit proč jsem použil malé písmeno m. A že jsem to malé m použil vědomě.